Czym się charakteryzuje woda wysokozmineralizowana?

Woda jest niezwykle istotna dla człowieka, a także wszystkich innych istnień zamieszkujących Ziemię: wspomaga pracę narządów, reguluje temperaturę ciała, a nawet warunkuje procesy trawienne. Wody, które zdatne są do spożycia przez człowieka, można podzielić na trzy rodzaje. W zależności od stopnia ich zmineralizowania wyróżnia się: wodę źródlaną (niskozmineralizowaną), średniozmineralizowaną oraz wysokozmineralizowaną. Cechują się one kolejno: mineralizacją poniżej 500 mg na litr, pomiędzy 500 a 1500 mg na litr oraz powyżej 1500 mg na litr. Wszystkie te typy wód można znaleźć na półkach sklepowych, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, który rodzaj wody jest najzdrowszy i który z nich warto spożywać na co dzień. Czym się charakteryzuje woda wysokozmineralizowana i ile można jej pić? Poniższy wpis zawiera odpowiedzi na te i inne istotne pytania.

Woda wysokozmineralizowana – charakterystyka

Zostało już wspomniane, że woda wysokozmineralizowana to napój, który posiada mineralizację powyżej 1500 mg na litr. W praktyce oznacza to, że charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością różnorodnych pierwiastków, w tym magnezu, wapnia, jodu, żelaza, siarczanów, węglowodanów, fluoru, potasu, a także wielu innych. Fakt ten sprawia, że dodatkowo cechują ją bogate walory smakowe i nieskazitelna czystość. 

Wysokozmineralizowana woda stanowi nie tylko doskonałe źródło minerałów, ale i jest kluczem do skutecznego nawodnienia organizmu.  Jakie jeszcze zalety niesie za sobą spożywanie tego rodzaju wody? 

Zalety spożywania wody wysokozmineralizowanej 

Woda z wysoką zawartością minerałów stanowi doskonałe uzupełnienie diety. Spożywanie tego rodzaju wody na co dzień niesie za sobą szereg zalet. Przede wszystkim, dzięki niej dostarcza się swojemu organizmowi wszystkie najważniejsze i przyswajalne minerały, a co za tym idzie, ogranicza ryzyko wystąpienia objawów związanych z ich niedoborem. Cenne minerały uwalniane są wraz z potem, a także przez przewód pokarmowy i moczowy, dlatego też wcale nie tak rzadko dochodzi do występowania objawów wynikających z niedoboru minerałów. Dodatkowo jak już zostało wspomniane, woda wysokozmineralizowana doskonale nawadnia organizm i pozwala na jego prawidłowe funkcjonowanie. Sięgając po wodę dostarczaną na co dzień, warto zwrócić uwagę na ilość występujących w niej cennych minerałów. Wiadomo już, czym się charakteryzuje woda wysokozmineralizowana, ale czy jest ona korzystna dla zdrowia wszystkich ludzi?

woda wysokozmineralizowana charakterystyka

Czy woda wysokozmineralizowana jest dobra dla wszystkich?

Wysokozmineralizowana woda powinna stanowić podstawę diety wszystkich ludzi, z uwagi na to, że posiada wiele cennych minerałów i doskonale nawadnia organizm. To napój, po który każda osoba powinna sięgać codziennie, w celu uzupełnienia wydalonych pierwiastków. Dodatkowo taki rodzaj wody jest znacznie zdrowszy niż te, które są w mniejszym stopniu zmineralizowane. Nie oznacza to jednak, że pozostałe rodzaje wód nie nadają się do spożycia – każda woda w dowolnej postaci jest zdrowa i dobrze nawadnia, w przeciwieństwie do słodzonych napojów czy sztucznych soków. To niezbędny element zdrowej diety każdego człowieka. 

Ile można pić wody wysokozmineralizowanej?

Spożywając wodę wysokozmineralizowaną, dostarcza się organizmowi cennych składników, które podczas dnia są uwalniane. Czy jednak da się “przedawkować” wodę tego rodzaju? Ile można pić wody wysokozmineralizowanej?

Spożywanie wody wysokozmineralizowanej przez długi okres czasu, a także w dużych ilościach może doprowadzić do nagromadzenia cennych pierwiastków w organizmie, a co za tym idzie, przekroczenia zalecanej dla człowieka normy. Warto zdecydować się na spożywanie nie więcej niż jedną szklankę wody wysokozmineralizowanej dziennie, pamiętając przy tym, że dorosły człowiek powinien wypić około 2 litrów wody w ciągu dnia. Nawodnienie jest niezwykle istotne, aby organizm, a także wszystkie narządy człowieka funkcjonowały właściwie.

ile można pić wody wysokozmineralizowanej

Ile minerałów posiada woda z dystrybutora?

W celu dostarczenia organizmowi wody, bez konieczności sięgania po płyny w plastikowych butelkach, warto zdecydować się na urządzenia, jakimi są, chociażby dystrybutory wody pitnej. To najlepsze rozwiązanie do placówek publicznych, a także firm. Stopień zmineralizowania wody z dystrybutora zależy jednak od tego, jakie zmineralizowanie posiada woda z systemów kranowych, do których urządzenie jest podłączone. Zwykle jednak znajdują się tam wszystkie najcenniejsze minerały w dawce, która nie doprowadzi do przemineralizowania organizmu. Posiadanie tego rodzaju urządzeń posiada szereg zalet nie tylko z punktu widzenia organizmu człowieka, ale i również ekologii – dzięki nim znacznie można ograniczyć zużycie plastiku i cieszyć się smaczną wodą w dowolnej postaci. 

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.