Wpływ kawy na organizm człowieka i wydajność w pracy

Jak podnieść produktywność swoich pracowników? Nie szczędź im dobrej kawy! Badania dowodzą, że jej pozytywny wpływ na organizm człowieka dotyczy również zwiększenia wydajności w pracy. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, czy warto uczynić z tego napoju jeden z firmowych benefitów, nie zwlekaj dłużej. Zanim jednak wybierzesz odpowiedni ekspres do biura, koniecznie sprawdź nasz poradnik, w którym szczegółowo wyjaśniamy zbawienne działanie kawy na zdrowie i efektywność Twojego personelu.


Dlaczego kawa pozytywnie wpływa na organizm człowieka?

Jednym z najczęściej przywoływanych przykładów pozytywnego działania kawy na ludzki organizm jest oczywiście jej pobudzający charakter. Zawarta w filiżance gorącego napoju kofeina odpowiada za lepsze dotlenienie całego ciała na skutek przyspieszonej akcji serca i krótkotrwałego wzrostu ciśnienia. Jednocześnie, substancja ta redukuje zmęczenie oraz pozytywnie wpływa na poprawę koncentracji.

Kolejnym argumentem za regularnym spożywaniem kubka „małej czarnej” jest to, że kawa ma bogate właściwości przeciwutleniające, a więc wypłukuje z ludzkiego ciała wolne rodniki, będące przyczyną chorób układu krążenia, nowotworów oraz wielu innych schorzeń.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że pozytywny wpływ kawy na zdrowie człowieka bierze się również z tego, że kofeina pomaga stymulować przemianę materii oraz pobudza trawienie. Oprócz tego kawa chroni przed uczuleniami, gdyż jej spożywanie ogranicza produkcję histaminy – hormonu odpowiadającego za niektóre reakcje alergiczne oraz wywołującego stany zapalne.


Działanie kawy na pracownika – to musisz wiedzieć!

Wymienione wyżej, zdrowotne aspekty picia kawy odnoszą się do każdego z nas. Jednak z punktu widzenia pracodawców, najważniejsze będzie to, w jaki sposób kawa wpływa na produktywność i motywację pracownika. Również w tym obszarze aromatyczny napar prosto z biurowego ekspresu wykazuje liczne pozytywne działania. Przede wszystkim, smaczna kawa pomaga w zachowaniu trzeźwego umysłu już od pierwszych minut w pracy. Dodatkowo jej spożywanie poprawia ogólną kondycję, co zapewnia pracownikom dodatkową dawkę energii do wykonywania codziennych obowiązków.

Firma Honest Coffees swego czasu przeprowadziła badania, które wykazały, że osoby, które nie piją kawy, znacznie mniej chętnie biorą nadgodziny od pracowników, którzy codzienne wypijają 2 lub więcej filiżanek. Wielu badanych przyznało, że picie kawy pomaga im bardziej skupić się na realizacji zadań powierzonych przez kierownictwo firmy.

Biorąc to pod uwagę, nikogo nie dziwi już obecnie fakt, że kawa stała się jednym z najważniejszych benefitów pracowniczych. Dla wielu osób jest ona równie istotna, co dostęp do darmowej opieki medycznej czy karty MultiSport. Nieprzypadkowo firmy w ogłoszeniach o rekrutacji zapewniają kandydatów, że po przyjęciu do zespołu będą oni mogli raczyć się pysznym, aromatycznym napojem – oczywiście za darmo.


Więcej dobrej kawy, to mniej pracowników na L4

Analizując pozytywne działanie kawy na organizm człowieka, nie sposób pominąć pewnej, jakże istotnej dla pracodawcy zależności. Skoro napój ten tak dobrze wpływa na zdrowie, to zachodzi duże prawdopodobieństwo, że serwując go swoim pracownikom w firmie, możesz spodziewać się mniejszej liczby zwolnień lekarskich. To kolejny, obok wzrostu motywacji i poprawy produktywności argument „za”, jeśli chodzi o darmową kawę w firmie.


Zadbaj o dobrą kawę w biurze!

Pamiętaj jednak, że równie ważna, co sam fakt serwowania kawy personelowi, jest jej jakość. Z tego względu, powinieneś zadbać o wysokiej klasy sprzęt, pozwalający na łatwe parzenie jak największej liczby gatunków tego napoju. Biurowy ekspres do kawy z pewnością szybko stanie się jednym z najpopularniejszych urządzeń w firmie, dlatego najlepiej postawić na jeden z wytrzymałych i prostych w obsłudze modeli. Pamiętaj, że nie musisz inwestować w zakup takiej maszyny. W wielu przypadkach korzystniejszym rozwiązaniem będzie jej dzierżawa z gwarancją stałej, miesięcznej raty.

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.