Wpływ filtrowania wody na środowisko

Pomimo zapewnień ze strony sieci wodociągów, że woda z kranu na wielu obszarach Polski jest zdatna do picia, ludzie decydują się na oczyszczenie jej poprzez zastosowanie specjalnie przeznaczonych do tego filtrów bądź urządzeń. Jedni  robią to ze względu na walory smakowe, a jeszcze inni po prostu w trosce o swoje zdrowie. Czy warto filtrować wodę? Jakie niesie to za sobą korzyści zdrowotne oraz środowiskowe? Odpowiedni na te i inne pytania znajdziesz w poniższym wpisie!

Dlaczego warto filtrować wodę z kranu?

Woda z kranu ma zarówno swoich zwolenników, jak i również przeciwników. Niektórym zupełnie nie przeszkadza jej smak, jednak znajdzie się dość spora grupa ludzi, którzy wolą przefiltrować taką wodę. Dlaczego warto filtrować wodę? Jakie niesie to za sobą korzyści?

Woda, która została poddana filtrowaniu, dla wielu ludzi ma lepszy smak. Jest to związane z działaniem oczyszczającym filtra, który zmiękcza wodę i skutecznie wpływa na jej walory smakowe. Niektóre urządzenia, jak np. systemy zintegrowane Zip Tap oferują wodę w dowolnej postaci, od gazowanej, aż po zimną i ciepłą, którą natychmiast można wykorzystać w kuchni, czy to do bezpośredniego spożycia, czy też przygotowania kawy bądź herbaty.

Stosowanie przefiltrowanej wody podczas gotowania lub przygotowywania kawy i herbaty zapobiega powstawaniu kamienia na naczyniach oraz innych urządzeniach, jak czajnik czy ekspres do kawy, dzięki czemu wydłuża się ich żywotność. Jest to bardzo przydatne w regionach, w których twardość wody znajduje się na dość wysokim poziomie. Stosując wodę filtrowaną, dba się nie tylko o środowisko i swoje zdrowie, ale i również urządzenia w gospodarstwie domowym.

Dodatkowo filtr oczyszcza wodę z metali ciężkich, jak miedź i ołów, pozbywa się pozostałości chloru i fluoru, a także dba o to, by do organizmu nie przedostały się żadne bakterie i pasożyty, które są potencjalnie groźne dla człowieka. Choć woda z kanalizacji jest zdatna do picia, to jednak może się zdarzyć awaria, podczas której napój nie nadaje się do tego, aby w jakikolwiek sposób go spożytkować – przyjmuje on wtedy żółty, mętny kolor, a jego zapach budzi wątpliwości. Takiej wody w żadnych wypadku nie wolno spożywać – należy poczekać, aż sieć wodociągów upora się z awarią, a woda wróci do swojego poprzedniego stanu. 

Filtrowanie wody a mniejsze zużycie plastiku

Osobom, które zastanawiają się, czy warto filtrować wodę z kranu podpowiadamy, że jest to również bardziej ekologiczne. Kupowanie plastikowych butelek z wodą w perspektywie czasu jest po prostu nieopłacalne, zarówno ze względów finansowych, jak i tych środowiskowych. Plastik potrafi rozkładać się nawet do 1000 lat, dlatego dobrą praktyką jest ograniczenie go do minimum i znalezieniu innych rozwiązań, które sprawdzą się w życiu codziennym. Stosując filtry do wody i rezygnując z systematycznych zakupów krystalicznego napoju w butelce PET dba się o środowisko – dla wielu osób jest to najważniejsza zaleta tego, dlaczego warto filtrować wodę

Część osób poddaje również w wątpliwość ekologiczność stosowania filtrów do dzbanka lub specjalnych nakładek, które mają oczyścić wodę. Wykonane są one z tworzyw sztucznych, a ich wymiana powinna nastąpić co najmniej raz w miesiącu. Jest to bardziej ekologiczne niż korzystanie z butelek plastikowych, jednak w dalszym ciągu nie jest to najlepsze rozwiązanie. Istnieją jednak urządzenia, które znacznie poprawiają jakość wody z kranu i są w pełni bezpieczne dla środowiska, jak baterie filtrujące, dystrybutory wody czy nawet całe systemy kranowe. Korzystanie z nich niesie za sobą również i wiele korzyści zdrowotnych. 

Czy warto filtrować wodę z kranu? Korzyści zdrowotne

Stosowanie w życiu codziennym urządzeń lub filtrów, które oczyszczają wodę i polepszają jej walory smakowe, niesie za sobą wiele korzyści i to nie tylko tych związanych ze środowiskiem. Czy warto filtrować wodę ze względów zdrowotnych?

Tak! Woda poddana filtrowaniu jest nie tylko lepsza w smaku, ale i również zdrowsza dla organizmu, z uwagi na to, że oczyszczona jest ze szkodliwych metali. Zapobiega ryzyku zachorowania na wiele chorób, a dzięki temu, że nawadnia organizm, to poprawia metabolizm, wpływa na jędrność skóry i wspomaga pracę narządów. Przefiltrowana woda 

Niekiedy stawiane są zarzuty, że przefiltrowana woda jest całkowicie pozbawiona wszelkich minerałów. Nie jest to jednak prawda – filtry skutecznie oczyszczają wodę, jednak nie pozbawiają jej wszystkich minerałów, które posiadają korzystny wpływ na organizm człowieka.

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.