Woda z kranu, dystrybutora czy woda filtrowana?

Woda jest cennym źródłem życia dla wielu organizmów, które zamieszkują  planetę. Pokrywa ona znaczy procent Ziemi, a oprócz tego znajduje się nawet w ciele człowieka. Nie ma istotniejszego płynu, niż ten krystaliczny napój, dlatego każdy, niezależnie od płci czy wieku, powinien regularnie spożywać jej ilości, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb. Wiele osób ma jednak problem z decyzją, która woda jest zdrowsza oraz którą warto pić – woda z kranu czy filtrowana? Dowiedz się, dlaczego należy filtrować wodę oraz dlaczego woda z dystrybutora jest lepszym wyborem!

Woda z kranu czy filtrowana? Którą wybrać

Woda do picia może występować pod różnymi postaciami – niektórzy cenią sobie zwyczajną wodę prosto z kranu, inni wolą wodę filtrowaną, a jeszcze sięgają po wodę z butelki, w formie gazowanej bądź mineralnej. Którą z nich warto wybrać?

Każda postać wody ma zarówno swoje wady, jak i również zalety. Jej wybór w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji smakowych, jednak można wyróżnić jeszcze kilka aspektów, którymi warto się kierować podczas wyboru krystalicznego napoju do picia. Czym różni się woda z kranu od wody filtrowanej?

W Polsce woda z kranu posiada całkiem dobrą jakość, a wszystko dlatego, że jest ona na bieżąco kontrolowana. Dodatkowo, wymagania co do jakości wody są naprawdę bardzo restrykcyjne – do kanalizacji może zostać podłączona wyłącznie woda, która otrzymała miano klasy pierwszej i posiada zaledwie 1% skażenia. Ważne jest zaznaczenie, że w razie awarii wodociągów, która prowadzi do wystąpienia w niej jakichkolwiek zanieczyszczeń czy bakterii, natychmiast przystępuje się do naprawy kanalizacji,  z której jest ona pobierana – dzięki temu nie ma mowy o tym, aby była ona skażona. Czy w takim razie woda z kranu jest zdatna do bezpośredniego picia?

Woda z kranu jest bezpieczna do picia i w dzisiejszych czasach nie stanowi ona zagrożenia dla zdrowia ludzi. Nie jest ona zdatna do picia w wyjątkowych sytuacjach, to znaczy w momencie, gdy z kranu płynie woda o zmienionej barwie i zapachu. W celu rozwiania wątpliwości co do jakości wody można zakupić specjalny test, który wykaże, ile chloru znajduje się w wodzie z kranu oraz jaka jest jej twardość. Dlaczego warto filtrować wodę?

Po co filtrować wodę?

Są osoby, którym posmak i zapach wody z kranu całkowicie nie odpowiada, dlatego też nie mają problemu ze zdecydowaniem o tym, która jej forma jest lepsza – woda z kranu czy filtrowana. W tego rodzaju przypadkach warto zdecydować się na wodę, która została w dowolny sposób przefiltrowana. Na rynku dostępne są różnorodne filtry, jednak dobrze jest sięgać po sprawdzone i certyfikowane produkty, które faktycznie będą właściwie spełniać swoje zadanie. Warto filtrować wodę, aby pozbyć się z niej wszelkich drobnych zanieczyszczeń.

Filtrowanie wody ma jeszcze jedną zaletę, która jest kompletnie niezwiązana z walorami smakowymi, a mianowicie stosowanie wody filtrowanej jest bardzo ekologiczne. Dzięki filtrom nie trzeba kupować kolejnych plastikowych butelek, które są szkodliwe dla planety. Dodatkowo jest to działanie bardzo oszczędne, stąd też wiele osób woli zdecydować się na filtr, niż codziennie kupować butelkę plastikowej wody. 

Dlaczego warto pić wodę z dystrybutora zamiast wody z kranu?

W walce woda z kranu czy filtrowana, w wielu przypadkach wygrywa płyn w tej drugiej formie. Wszystko za sprawą tego, że posiada on minimalnie lepsze walory smakowe. Nie wszyscy ludzie przepadają jednak za zwyczajną wodą, dlatego dobrym rozwiązaniem są dystrybutory wody, baterie filtrujące wodę lub inne systemy kranowe. 

Woda z dystrybutora wody podłączona jest do sieci wodociągowej, a jej podstawowym zadaniem jest uzdatnienie tego rodzaju wody i nadanie jej zupełnie innych walorów smakowych. Tego rodzaju urządzenia posiadają naprawdę szereg zalet: są wydajne, ekologiczne, a także bardzo wygodne w obsłudze. Dzięki dystrybutorowi można otrzymać wodę w dowolnej postaci: ciepłą, zimną, a nawet i gazowaną. To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie możliwość wyboru, a także pragną zrezygnować z plastikowych butelek bądź zwyczajnej wody z kranu. Mając takie urządzenie w domu, nie trzeba się również martwić o to, że zabraknie w nim wody przydatnej do spożycia. Zalety, jakie dystrybutory wody posiadają, sprawiają, że coraz więcej ludzi się na ich zakup.

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.