Woda dla dużych przedsiębiorców

Woda odgrywa niezwykle istotną rolę we wszystkich aspektach życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Szczególnie w dużych przedsiębiorstwach, gdzie ilość pracowników i ich codziennych potrzeb jest duża, odpowiednie zaopatrzenie w wodę ma kluczowe znaczenie. Woda to niezbędny składnik do życia, dlatego powinna znaleźć się ona w każdym przedsiębiorstwie, aby zapewnić komfort i wygodę pracy. Jakie korzyści niesie za sobą woda w przedsiębiorstwie? Czy istnieją regulacje prawne, dotyczące tego aspektu? Poznaj odpowiedzi z poniższego wpisu. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Woda w przedsiębiorstwie a regulacje prawne

W kontekście wody w miejscu pracy istnieją przepisy regulowane przez Kodeks pracy oraz Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996 r. dotyczące profilaktycznych posiłków i napojów. Kiedy pracownikom należy się woda w miejscu pracy?

  • Jeśli warunki miejsca pracy charakteryzują się gorącym mikroklimatem, gdzie wskaźnik obciążenia termicznego (WBGT) przekracza 25°C, przepisy nakazują zapewnienie odpowiednich napojów dla pracowników;
  • W przypadku pracy w zimnym mikroklimacie, gdzie wskaźnik siły chłodzącej powietrza (WCI) przekracza 1000, również przepisy wymagają dostarczenia napojów dla pracowników;
  • Praca na otwartej przestrzeni, gdy temperatura otoczenia wynosi poniżej 10°C lub powyżej 25°C, również jest wskazaniem do zapewnienia pracownikom wody;
  • Przy pracach wymagających wysiłku fizycznego, który powoduje efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 1500 kcal u mężczyzn i 1000 kcal (4.187 kJ) u kobiet w ciągu zmiany roboczej;
  • Na stanowiskach pracy, gdzie temperatura wynikająca z warunków atmosferycznych przekracza 28°C.

Wszystkie powyższe sytuacje są wskazaniem do zapewnienia pracownikom wody pitnej, zawierającej wartościowe minerały i składniki. Pomimo że woda w przedsiębiorstwie regulowana jest prawnie, to warto zapewnić ją pracownikom nie tylko podczas trudnych warunków, ale i również na co dzień. Jakie niesie to za sobą zalety? Sprawdź!

Jakie zalety niesie za sobą zaopatrzenie przedsiębiorstwa w dystrybutory wody?

Dobre samopoczucie pracowników

Dostęp do świeżej i czystej wody pitnej ma pozytywny wpływ na zdrowie, a także dobre samopoczucie pracowników. Odpowiednie nawodnienie sprzyja utrzymaniu koncentracji, poziomu energii i ogólnej wydajności w miejscu pracy. Dodatkowo pokazuje ona pracownikom, że pracodawca o nich dba i zależy mu na tym, aby czuli się komfortowo.

Wizerunek firmy

Jak już zostało wspomniane, inwestowanie w dystrybutory wody jest postrzegane jako przejaw troski o pracowników i dbałości o ich zdrowie. To przekłada się na pozytywny wizerunek firmy, jako miejsca, gdzie pracodawcy zależy na dobrostanie pracowników. Taka postawa może przyciągać utalentowanych pracowników oraz korzystnie wpływać na relacje z otoczeniem.

Ochrona środowiska

Wykorzystywanie dystrybutorów wody redukuje ilość odpadów tworzonych przez plastikowe butelki. Butelki wody są jednym z głównych źródeł zanieczyszczeń plastikowych, a korzystanie z dystrybutorów pozwala zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko poprzez redukcję ilości produkowanych i wyrzucanych plastikowych butelek. Zmniejsza się również problem związany z zanieczyszczeniem środowiska poprzez ciągły transport zasobów pitnych – dystrybutor to urządzenie, które nabywa się raz i nie trzeba co chwilę zamawiać do niego butli z wodą.

Oszczędność

Dystrybutory wody pozwalają przedsiębiorstwom oszczędzić sporo pieniędzy. Koszt regularnego zakupu dużych ilości butelek wody może szybko osiągnąć zawrotne sumy, a korzystanie z dystrybutorów wody eliminuje ten problem. Jest to szczególnie korzystne dla dużych firm, które mają duże zapotrzebowanie na wodę pitną.

Komfort i wygoda

Dystrybutory wody są wygodne i łatwe w użyciu. Pracownicy mają szybki dostęp do wody pitnej bez konieczności przenoszenia ciężkich  butli. To eliminuje również problem niedoboru wody w przypadku, gdy zapasy butelek zostaną wyczerpane.

Jaki dystrybutor wody dla przedsiębiorstwa wybrać?

Dystrybutory wody Yazamco to wszechstronne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które oferuje wiele korzyści. Dostępne są modele nablatowe i wolnostojące, co pozwala na dostosowanie dystrybutora do indywidualnych potrzeb przestrzennych. Pracownicy mają wybór między ciepłą, zimną lub gazowaną wodą, dzięki czemu mogą dostosować napój do swoich preferencji. Dużą zaletę stanowi fakt, że dystrybutory są przyłączane do sieci wodociągowej, eliminując konieczność uzupełniania zapasów wody. To jednak nie koniec zalet!

Systemy filtracji zapewniają wysoką jakość wody pitnej, usuwając zanieczyszczenia i substancje niepożądane. Dodatkowo firma Yazamco oferuje profesjonalną konserwację i serwis dystrybutorów, aby zapewnić ich jak najlepsze działanie przez długi okres czasu. Nie czekaj i zapewnij swoim pracownikom smaczną, zdrową wodę na co dzień!

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.