Rodzaje urządzeń filtracyjnych dla firmy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pracodawcy mają obowiązek zapewnić zatrudnionemu zespołowi dostęp do wody pitnej. Rodzaj napojów pozostaje kwestią indywidualną. W sezonie wiosenno-letnim firmy najczęściej wybierają czystą wodę, a jesienią i zimą także napoje gorące (kawę, herbatę). Ilość powinna zostać dostosowana w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby pracowników w ciągu całej zmiany roboczej. Doskonałym rozwiązaniem są dystrybutory filtrujące, które pozwalają na wydajne wykorzystanie wody z sieci wodociągowej. W naszym wpisie przygotowaliśmy krótki przewodnik po różnych rodzajach urządzeń filtracyjnych dla firm wraz z przedstawieniem ich najważniejszych zalet i wad. Sprawdź sam, które z tych rozwiązań sprawdzi się najlepiej w Twoim przedsiębiorstwie.


Bezbutlowy dystrybutor wody

Dorosła osoba dla prawidłowego funkcjonowania organizmu powinna wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Zakup tradycyjnych napojów w butelkach może okazać się dobrym pomysłem przede wszystkim dla pracowników terenowych. Kierowcy, przedstawiciele handlowi czy ekipy pracujące na tymczasowych stanowiskach zewnętrznych powinni otrzymać od pracodawcy napoje butelkowane.

Takie rozwiązanie jest jednak dość kosztowne i nieprzyjazne dla środowiska (ze względu na duże ilości plastiku), dlatego w biurach lepiej sprawdzi się bezbutlowy dystrybutor wody. Obecnie tego typu instalacje cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli małych oraz dużych firm, którym zależy na zapewnieniu pracownikom praktycznie nieograniczonego dostępu do źródła nawodnienia. Oferujemy urządzenia wyróżniające się nowoczesnym wyglądem, dzięki czemu z łatwością można je wkomponować w aranżację biura lub innego pomieszczenia. Nasze dystrybutory z powodzeniem łączą w sobie funkcjonalność z efektownym designem.


Dystrybutory filtrujące

Rosnącą popularnością cieszą się dystrybutory filtrujące POU, które umożliwiają wykorzystanie do picia zwykłej „kranówki”. Urządzenia podłącza się bezpośrednio do sieci wodociągowej. Woda przechodzi tutaj wielostopniowy proces, który pozwala ją bardzo dobrze oczyścić. Produkty z naszej oferty gwarantują filtrację na wielu płaszczyznach – wszystko to z zastosowaniem filtra węglowego impregnowanego srebrem, filtra z czynnikiem antywapiennym, a także lampy UV skutecznie eliminującej szkodliwe bakterie i inne mikroorganizmy.

  1. Filtracja mechanicznaTen etap pozwala usunąć muł, rdzę, piasek oraz inne osady.
  2. Filtracja węglowaPolega na oczyszczaniu granulowanym węglem aktywnym, który pozwala wychwycić aż 99% chloru, 98% rozpuszczalników chloropodobnych, 98% węglowodorów aromatycznych i 85% pestycydów oraz związków wieloaromatycznych. Taki cykl poprawia smak, zapach oraz kolor wody.
  3. Filtracja końcowaCiecz płynie do zbiornika, gdzie promienie ultrafioletowe dezynfekują ją, niszczą bakterie i glony. Dzięki temu dystrybutory filtrujące uzyskują wodę pitną, która jest idealnie czysta (jest nieskazitelna mikrobiologicznie) bez konieczności używania do jej obróbki środków chemicznych.

Jednocześnie warto podkreślić, że w toku całego procesu cenne minerały nie zostają zneutralizowane, co zapewnia pijącym porcję zdrowych składników.


Dystrybutory filtrujące – zalety

Nowoczesne bezbutlowe dystrybutory wody do firm pozwalają uniknąć konieczności podnoszenia i częstej wymiany ciężkich butli. Odchodzą również koszty i bałagan związany z ich składowaniem. Automat można ustawić w aneksie kuchennym czy korytarzu i zapewnić do niego bardzo wygodny dostęp wszystkim pracownikom. Urządzenie podłączone jest do sieci wodociągowej, dlatego woda pitna nie skończy się w nieoczekiwanym momencie. Pracodawca nie musi pilnować uzupełniania zapasów lub wyznaczać do tego zadania innej osoby, która przejęłaby jego odpowiedzialność. Eksploatacja sprzętu wiążę się ze stałym kosztem miesięcznym, który jest niższy niż dostawy wody butelkowanej. Dodatkowo oprócz klasycznego dystrybutora można również wybrać dyspenser do wody gazowanej, który z pewnością ucieszy wszystkich miłośników pijących głównie napoje z bąbelkami.


Dyspenser do wody gazowej

Wspomnianym już szczególnym rodzajem automatów filtrujących jest specjalny dyspenser do wody gazowej. Urządzenie ma pojemnik na CO2. W ten sposób można uzyskać przyjemne bąbelki, które orzeźwią pracowników w najcieplejsze dni i pozwolą im jeszcze skuteczniej ugasić pragnienie. Dystrybutor umożliwia również wybór pomiędzy zimnym, ciepłym i gorącym napojem, dlatego doskonale sprawdzi się do użytku całorocznego. Jednocześnie wciąż pozostaje wysokowydajnym urządzeniem pod kątem oczyszczania wody. Zupełnie nie trzeba obawiać się o to, że automat filtrujący z taką funkcją nie dokonuje jej odpowiedniego zabezpieczenia. Jedyną różnicą jest obecność w płynie dwutlenku węgla, za którego sprawą ma on charakterystyczne bąbelki. Co bardzo ważne – wbrew pojawiającym się czasem opiniom proces gazowania wody nie wpływa w żaden sposób negatywnie na jej właściwości w kontekście zdrowotnym.


Nowoczesne dystrybutory dla firm – zyskaj dostęp do taniej wody pitnej

Yazamco Poland specjalizuje się w dostarczaniu czystej wody dla firm. Oferujemy wysoko wydajne dystrybutory filtrujące bezbutlowe, które podłączamy bezpośrednio do sieci. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i kontaktu z konsultantem. Pomożemy Ci dobrać ekonomiczne rozwiązanie dopasowane do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa oraz w razie potrzeby wyjaśnimy wszystkie różnice pomiędzy konkretnymi urządzeniami. Dzięki kompleksowej obsłudze po dokonaniu zamówienia, bez względu na wybrany typ automatu, nie musisz martwić się o jego instalację czy niezbędne prace serwisowe.

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.