Poznaj 10 powodów, dla których warto pić wodę!

W obecnych czasach ludzie posiadają ułatwiony dostęp do wielu niezdrowych napojów, w których składzie górują duże ilości cukru, jednakże to właśnie woda stanowi jeden z głównych, jak i również najważniejszych płynów, po które może sięgać człowiek. Woda to główny element zdrowej diety, dlatego niezwykle istotne jest, by dostarczać organizmowi odpowiednie ilości tego zdrowego napoju. Przekonaj się, dlaczego warto pić wodę i jaki ma ona wpływ na metabolizm oraz Twoje zdrowie!

Dlaczego picie wody jest ważne? Poznaj zalety picia wody!

Spożywanie odpowiednich ilości wody, dostosowanych do potrzeb Twojego organizmu, niesie za sobą wiele korzyści. Kluczowe jest jednak wyjaśnienie  stwierdzenia “odpowiednie ilości wody”. Jak wyliczyć zapotrzebowanie na wodę dla swojego organizmu?

Przeciętna osoba dorosła potrzebuje spożyć w ciągu doby od 2 do 2,5 litrów płynów, jednak w skład tego zapotrzebowania wchodzi nie tylko czysta woda, ale również inne napoje, w tym kawa lub herbata, a także woda w pokarmach, jak owoce i warzywa. Szacuje się, że na 1 kg masy ciała powinno się wypijać 35 ml wody. Jakie zalety niesie za sobą picie odpowiedniej ilości wody?

Dlaczego należy pić wodę? Poznaj oczyszczające działanie wody!

Głównym powodem, dla którego powinno się pić wodę jest to, że oczyszcza ona organizm ze szkodliwych toksyn. Choć organizm człowieka jest przystosowany do tego, by samodzielnie się oczyszczać, to zdrowa woda przyśpiesza i ułatwia proces pozbywania się toksyn, przez co w rezultacie możesz poczuć się lżejszym. Zyskasz również więcej energii, którą w użyteczny sposób zagospodarujesz podczas wykonywania codziennych aktywności.

Woda pomaga w odchudzaniu

Nie bez powodu wielu sportowców sięga po wodę w swojej diecie – w końcu odgrywa ona bardzo ważną rolę w procesie odchudzania. Dlaczego należy pić wodę, gdy chce się zrzucić zbędne kilogramy? 

Napój ten przyspiesza proces przemiany materii, a także wspiera układ trawienny. Dodatkowo, reguluje ona pracę narządów oraz procesów, które zachodzą w ciele człowieka. Należy ją spożywać zarówno przed, jak i również po posiłkach – zwiększa to uczucie sytości na dłużej i prowadzi do szybszej utraty wagi.

Pozytywnie wpływa na wygląd skóry

Codzienne dostarczanie organizmowi odpowiednich ilości wody prowadzi nie tylko do poprawy samopoczucia, ale i również wyglądu zewnętrznego. Można powiedzieć, że jest to jeden z najskuteczniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych, jakie można zastosować. Dlaczego picie wody jest ważne w dbaniu o siebie?

Woda poprawia przepływ krwi w organizmie, dzięki czemu w rezultacie skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Wpływa ona nie tylko na wygląd cery, ale i również stan włosów oraz paznokci. Dostarczając organizmowi odpowiednie ilości wody, zapomnisz o suchej, “ściągniętej” skórze oraz cellulicie.

Woda jest zdrowa

Kolejną korzyścią, dla której warto sięgać po napój, jakim jest woda, jest fakt, że jest ona po prostu zdrowa. Napoje słodzone, które dostępne są w sklepach, posiadają ogromne ilości substancji słodzących oraz sztucznych składników, które nie wpływają korzystnie na metabolizm oraz zdrowie. Warto sięgać po rozwiązania, które pozytywnie oddziałują na organizm i wspomagają jego pracę. Dystrybutory wody czy baterie filtrujące wodę pomogą Ci w zachowaniu zdrowego stylu życia.

Dlaczego warto pić wodę? Odpowiednie nawodnienie wzmaga koncentrację

Senność, problemy z koncentracją, a także z pamięcią mogą być pierwszym z sygnałów odwodnienia organizmu. By pracował on prawidłowo, należy dostarczyć mu odpowiednie ilości wody – napój ten jest niezbędny do tego, by mózg funkcjonował prawidłowo i skupiał się na przetwarzaniu dostarczanych mu informacji.

Woda pomaga zachować odpowiednią temperaturę ciała

Woda bierze czynny udział w regulowaniu temperatury ciała człowieka. Niezależnie od tego, czy na zewnątrz panują niskie czy wysokie temperatury, to ciało reguluje swoją temperaturę, poprzez wydzielanie pary wodnej, określanej jako pot. Do tego działania niezbędne jest dostarczenie mu dużej ilości płynów w postaci wody – może to nawet zapobiec przegrzaniu bądź wychłodzeniu organizmu.

Woda jest tania

Woda to napój, który jest powszechnie dostępny, a w dodatku jej cena na półce w żaden sposób nie odstrasza. W niektórych miastach jest ona na tyle czysta, że można pić ją prosto z kranu. By jeszcze bardziej poprawić jej jakość, możesz zaopatrzyć się w dystrybutor do wody nablatowy, który zapewnia czystą wodę w dowolnej postaci  – wrzącej, zimnej czy musującej.

Reguluje ciśnienie krwi

Dlaczego picie wody jest ważne? To proste! Woda nie tylko nawadnia organizm, ale i również pozytywnie wpływa na różne jego procesy. Nadciśnienie prowadzi do wielu chorób, w tym np. serca, a także zwiększa ryzyko zawału. Spożywanie odpowiedniej ilości płynów w czystej postaci może temu zapobiec. Woda reguluje ciśnienie krwi i pozytywnie wpływa na stan organizmu, dlatego warto trzymać się przyjętych norm.

Zapobiega nadmiernemu zmęczeniu

Pijąc wodę, nawadniasz nie tylko organizm, ale i również dotleniasz swój mózg, dzięki czemu poprawia się jego koncentracja, a Ty zyskujesz więcej energii. Jest to szczególnie ważne, gdy wykonujesz jakąkolwiek aktywność fizyczną. Podczas uprawiania sportów nie można dopuścić do odwodnienia, gdyż doprowadzi to do przemęczenia organizmu.

Pełni funkcję zabezpieczającą i nawilżającą

Ostatnią już korzyścią, jaką przynosi spożywanie dostosowanej do potrzeb Twojego organizmu ilości wody, jest to, że pełni ona funkcję zabezpieczającą i nawilżającą. Woda stanowi około 60% masy ciała człowieka, dlatego, by zachowało ono swój stan, należy nawadniać organizm i nie dopuszczać do odwodnienia. Zrozumienie tego, dlaczego warto pić wodę jest kluczem do sukcesu i prowadzenia zdrowego trybu życia – dostarczaj swojemu organizmowi jej odpowiednie ilości!

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.