Odpowiedni ekspres do biura – jak wybrać najlepsze urządzenie do kawy?

Smaczna, aromatyczna kawa może być doskonałą wizytówką Twojej firmy. Wielu pracowników nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia inaczej niż filiżanką gorącego, pobudzającego naparu. Podając pyszną kawę biznesowym kontrahentom, kreujesz również pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa. Jak zadbać o wysoką jakość serwowanego w firmie napoju? Najlepszym rozwiązaniem będzie wydajny, profesjonalny ekspres do biura. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze!


Ekspresy do biura – jak wybrać odpowiedni?

Dobra kawa w biurze to jeden z najpopularniejszych benefitów pracowniczych, więc do firmowego ekspresu szybko ustawi się długa kolejka chętnych. Biorąc to pod uwagę, powinieneś zainwestować w sprzęt wydajny, niezawodny i dający szerokie możliwości przygotowywania różnych gatunków napoju. Do najważniejszych czynników, które warto uwzględnić, przeglądając biurowe ekspresy do kawy, należą:

  • wydajność urządzenia,
  • prosta obsługa,
  • dodatkowe funkcje oraz wyposażenie.

Sprzęt, który posiada wszystkie te właściwości, znacznie skróci czas potrzebny na przygotowywanie naparu, co ograniczy liczbę minut spędzanych przez pracowników przy ekspresie. Dobra kawa podnosi produktywność członków biurowego zespołu, sprzyjając budowaniu pozytywnych relacji, dlatego na zakupie maszyny do jej przygotowywania z pewnością nie warto przesadnie oszczędzać.


Wydajność ekspresu biurowego

Poprzez wydajność takiego urządzenia należy rozumieć liczbę filiżanek napoju, którą można przygotować w określonym czasie. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego modelu, postaraj się oszacować, ile kaw dziennie robi się w Twoim biurze. Uwzględnij również poczęstunki dla gości, biznesowych kontrahentów itp. Pamiętaj, że zapotrzebowanie na gorący napój zmienia się wraz z porą roku – w zimowe dni Twoi pracownicy z pewnością częściej spoglądać będą w stronę ekspresu.

Wszystko to sprawia, że w dużych firmach najlepiej sprawdzają się ciśnieniowe ekspresy do biura, pozwalające na zaparzenie od 20 do ponad 100 filiżanek w szybkim czasie.


Obsługa urządzenia

Praktyka pokazuje, że dobrej jakości ekspres do biura nie może być skomplikowany. Szybkie tempo pracy nie pozwala na zbyt długie stanie przy automacie i parzenie napojów, zwłaszcza gdy za plecami pracownika ustawia się kolejka chętnych. Dlatego profesjonalne, biurowe ekspresy powinny umożliwiać przygotowanie kawy, a najlepiej dwóch naraz za jednym naciśnięciem przycisku. Tego rodzaju sprzęt często wyposażony jest w dobrej jakości młynek, który precyzyjnie odmierza i mieli ziarna, zapewniając aromatyczny i w pełni zautomatyzowany sposób parzenia.


Dodatkowe wyposażenie

Planując wybór zaparzacza do kawy dla pracowników, miej na uwadze, że każdy z nich może mieć swój ulubiony napój. Właśnie dlatego, wybierając ekspres do biura, sprawdź, czy pozwala on jedynie na parzenie klasycznych kaw jak espresso lub mocca, czy umożliwia również przygotowanie innych napojów: latte, capuccino, czy modnej ostatnio flat white. Ważnym elementem wyposażenia profesjonalnego ekspresu będzie dysza do spieniania mleka, dzięki której Twoi pracownicy przygotują ulubiony napój z pyszną, białą pianką. Taka kawa z pewnością nie tylko lepiej smakuje, a przygotowując ją, każdy członek personelu będzie mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy barista.


Ekspres biurowy – zakup czy wynajem?

Wyposażenie biura w profesjonalne urządzenie do kawy to inwestycja na lata. Alternatywą dla kupna ekspresu do kawy jest jego dzierżawa. To doskonałe korzystne rozwiązanie dla firm, które chcą mieć na wyposażeniu wysokiej klasy sprzęt, bez ponoszenia dużego, jednorazowego wydatku. Dodatkowo miesięczną ratę za wynajem można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, zmniejszając w ten sposób podstawę opodatkowania.

Zamiast – kierując się ograniczonym budżetem – kupować sprzęt niskiej jakości, znacznie bardziej opłaca się wydzierżawić ekspres klasy premium. Lepszy sprzęt to równe niższe i rzadsze wydatki na serwis. Właśnie dlatego, znacznie rozsądniejszym wyjściem, jest wybór profesjonalnego sprzętu. Wówczas jedynym kosztem związanym z jego eksploatacją będzie zakup ziaren kawy.

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.