Obsługa i serwis dystrybutorów wody

Warto zauważyć, że woda źródlana dostarczana do biur za pośrednictwem dystrybutorów staje się jednym z najpopularniejszych sposobów na zaspakajanie pragnienia pracowników i interesantów. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest naprawdę prosta: ponieważ to najlepsze rozwiązanie! To sposób ekologiczny, ekonomiczny a do tego wygodny. Jednak, aby wszystkie te warunki mogły być spełnione, dystrybutor musi być odpowiednio użytkowany i serwisowany. Czy proces serwisowania i obsługi jest skomplikowany? Zdecydowanie nie. By dowiedzieć się więcej na ten temat, koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami. Ten krótki poradnik powinien przybliżyć Ci kilka kwestii.

Orzeźwiająca woda źródlana 

Wyposażenie firmy w dystrybutory wody źródlanej to niezawodne rozwiązanie dla dużych i małych przedsiębiorstw. Wygodny i nieograniczony dostęp do nawodnienia pozytywnie wpływa na pracowników, polepsza warunki aktywności i jest szczególnie przydatny w gorące, letnie dni. Woda źródlana znakomicie gasi pragnienie, stabilizuje równowagę elektrolityczną w organizmie, a także poprawia pracę mózgu. Gwarantujmy doskonałą jakość dostarczanego produktu oraz pełen pakiet serwisowy zawierający m.in. usługę, jaką jest sanityzacja urządzenia. Możesz być pewny, że wszystkim zajmiemy się na czas.

Dyspenser do wody – jak poprawnie go użytkować?

Zapewne już wiesz, że dystrybutor jest optymalnym wyborem, gdy zastanawiasz się, jaka woda do firmy będzie dla Ciebie najlepsza. Dyspenser jednocześnie jest urządzeniem bardzo prostym w użyciu. Jest on niemalże intuicyjny i każda osoba bez przeszkolenia i pomocy powinna bez problemu poradzić sobie samodzielnie z obsługą. Jeśli chodzi o montaż i serwis – wszelkie czynności leżą po stronie naszej firmy. Instalację i pierwsze użycie automatu do wody przeprowadza nasz pracownik. Pomaga on również dobrać optymalne miejsce dla urządzenia. Tym samym nie musisz obawiać się o to, że dyspenser nie spełni swojej funkcji przez samodzielną, niepoprawnie zrealizowaną instalację. Zrobimy to za Ciebie.

Budowa galonu jest prosta i łatwo o zapamiętanie sposobu jego użytkowania. Każdy z nich ma fabrycznie zabezpieczony kapsel, który jest gwarancją świeżości i czystości wody.

Codzienna obsługa dyspensera do wody w czterech krokach:

  1. Przed zamontowaniem butli należy ją wyczyścić, aby uniknąć przedostania się zanieczyszczeń do wody z zewnątrz.
  2. Nie można dotykać wnętrza kapsla, kraników i elementów, które mają fizyczny kontakt z płynem.
  3. Ważne jest, aby dbać o czystość ociekacza i obudowy – w tym celu należy regularnie je przemywać.
  4. Zabronione jest pozostawianie dystrybutora bez butli! To stwarza zagrożenie dostania się do środka zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić dyspenser do wody. W momencie, gdy pojemnik zostanie opróżniony, należy bezzwłocznie zamontować nowy. W ostateczności trzeba pozostawić pusty zbiornik, jednak warto utrzymywać stały przepływ świeżego płynu.

Dystrybutor najlepiej zostawić w tym miejscu, które zostało wyznaczone jako najlepsze podczas samej instalacji urządzenia. Przy planowaniu zmiany w organizacji przestrzeni należy zwrócić uwagę na to, by automat stał w obszarze o niskim nasłonecznieniu, w którym jest raczej chłodno.

Sanityzacja i konserwacja dyspensera do wody

Jak można zauważyć – sama eksploatacja urządzenia, jakim jest dyspenser do wody, jest niezwykle łatwa. A kierowanie się kilkoma prostymi zasadami i nawykami sprawi, że automat będzie mógł służyć latami.

Czym jest sanityzacja?

Trzeba podkreślić, że opisywane sprzęty są narażone na powstanie zanieczyszczeń. Chodzi m.in. o osadzanie się składników mineralnych na poszczególnych elementach, przedostawanie się drobnoustrojów czy po prostu zwykłe zbieranie się kurzu wewnątrz mechanizmów. W związku z tym może pojawić się pytanie – jak czyścić dystrybutor wody? Najlepiej zlecić to zadanie specjalistom. Sanityzacja dystrybutorów wody to właśnie ich oczyszczanie. Za pomocą pary wodnej pod wysokim ciśnieniem dokładnie dezynfekuje się wszystkie części urządzenia. Taki proces połączony z odpowiednim ustawieniem i użytkowaniem zapewnia bezpieczne i wygodne korzystanie z pysznej wody. 

Nasze profesjonalne usługi

Jeśli chodzi o zabiegi konserwacyjne i sanityzację – w tej kwestii możesz liczyć na naszych fachowców. Cyklicznie, raz na sześć miesięcy, pojawią się oni w Twojej firmie w dogodnym dla Ciebie terminie, aby dokonać ogólnego przeglądu dystrybutora. Dzięki dbałości o ten istotny szczegół mamy pewność, że korzystając z naszych usług, spożywasz wodę najwyższej jakości, a jej smak pozostanie bez zmian przez cały okres użytkowania urządzeń. Regularna konserwacja jest kluczowa, aby automat zachował swoją sprawność i służył przez długie lata.

Jak przechowywać butle?

Warto też wspomnieć, że sanityzacja dystrybutora wody to nie ostatni warunek pomyślnego korzystania z opisywanych automatów. Należy również pamiętać o odpowiednim przechowywaniu butli z płynami. Jest to nadzwyczaj ważne, aby produkt zachował pierwotny smak i zdrowotne walory. Po pierwsze pojemniki powinny być przechowywane w chłodnym i zacienionym miejscu, żeby nie było narażone na ekspozycję promieni słonecznych, które źle wpływają na plastik. Kolejnym wskazaniem jest dbałość, aby produkty nie miały kontaktu ze środkami chemicznymi. Rzecz jasne właściwe magazynowanie to także kontrola uszkodzeń mechanicznych. Nienaruszona butla jest gwarancją jakości i bezpieczeństwa.

Woda gazowana – automat czy butelki?

Choć dla niektórych jest to zaskakujące, woda nasycona dwutlenkiem węgla może pochodzić także z dystrybutora. Jest on świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, dla których jedynym słusznym napojem jest woda gazowana. Automat bez problemu nasyca płyn dwutlenkiem węgla. Jego smak nie odbiega od tego znanego z butelkowanych napojów z bąbelkami.

W naszej szerokiej ofercie znaleźć można automaty, z których jednym ruchem nalejesz wodę:

  • zimną,
  • w temperaturze pokojowej,
  • gorącą,
  • bardzo gorącą,
  • gazowaną.

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi modelami dystrybutorów wody. Na stronie znajdziesz ich dokładny opis, a jeśli jakaś ważna dla Ciebie informacja nie została podana, odpowiemy na Twoje pytania drogą telefoniczną lub e-mailową.

 
 
 

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.