Kawa a odchudzanie – jaka jest zależność?

Kawa jest napojem, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie codziennego życia – sięgają po nią zaraz po przebudzeniu i to właśnie od niej rozpoczynają swój dzień. Choć posiada ona zarówno swoich zwolenników, jak przeciwników to nie można jej odmówić wielu pozytywnych właściwości zdrowotnych, które przynoszą korzyści organizmowi ludzkiemu. Jaki związek posiada kawa a odchudzanie? Czy będąc na diecie redukcyjnej, można ją spożywać? Poznaj pozytywne właściwości kawy i sprawdź, czy dieta to dobry okres, na jej picie!

Kawa i jej właściwości zdrowotne 

Kawa – o ile tylko nie przesadza się z jej ilością – posiada wiele właściwości zdrowotnych, które posiadają naprawdę korzystny wpływ na organizm.  Najbardziej znana jest ona z tego, że ma właściwości pobudzające – to właśnie po nią wielu sportowców sięga przed wymagającym treningiem. Z tego samego powodu większość ludzi przygotowuje ją sobie rano, tuż po przebudzeniu. Dzięki niej zanika uczucie zmęczenia, a także znacznie poprawia się koncentracja. 

Kawa zawiera również wiele antyoksydantów oraz polifenoli, które zmniejszają ryzyko zachorowania na różnego rodzaju nowotwory, w tym raka wątroby, jelita grubego czy nawet raka piersi. Zmniejszają także ryzyko zachorowania na depresję, chorobę parkinsona, a także alzheimera. 

Można wyróżnić również terapeutyczne właściwości kawy. Jej zapach działa odprężająco i niweluje stres – nic dziwnego więc, że w salonach kosmetycznych często wykonuje się relaksacyjny masaż kawowy, który to nie tylko koi organizm, ale i również działa ujędrniająco i antycellulitowo. 

Uważaj na nadmiar kawy!

Wszystko w nadmiarze może zaszkodzić – podobnie jest i z kawą. Spożywanie zbyt dużej ilości tego napoju dziennie, może nieść za sobą negatywne skutki w postaci:

  • bólów głowy;
  • problemów ze snem;
  • wypłukiwania magnezu; 
  • niepokoju i drażliwości;
  • problemy z koncentracją;
  • wahanie ciśnienia;
  • kołatania serca i jego nieregularna praca.

Warto wiedzieć, że kofeina znajduje się nie tylko w kawie, dlatego o jej przedawkowanie wcale nie jest trudno. Znajduje się ona m.in w herbacie, w gumie do żucia, czekoladzie, a także w niektórych słodzonych napojach. 

Kawa a odchudzanie – czy można ją pić, będąc na diecie? 

Wiele osób nurtuje kwestia tego, czy będąc na diecie redukcyjnej, można pić napoje z kofeiną, a także jaka zależność występuje pomiędzy kawą a odchudzaniem brzucha oraz innymi partiami ciała. 

Kawa na diecie – o ile tylko nie jest dostarczana w nadmiernych ilościach – przynosi wiele korzyści organizmowi, dlatego stanowi ona element zdrowej diety. Na redukcji wcale nie trzeba rezygnować z kawy, tak samo jak i również z każdego innego jedzenia. Kluczem do sukcesu jest trzymanie się swojego wyliczonego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. 

Czy kawa wspomaga odchudzanie?

Dla osób, które uwielbiają smak kawy mamy bardzo dobrą wiadomość – napój ten może pomóc w odchudzaniu! Jakie właściwości odchudzające kawy można wyróżnić?

Kawa to napój, po który sięga wielu sportowców, a zwłaszcza przed treningiem. Wszystko dlatego, że pomaga spalać tłuszcz i wspomaga metabolizm. Co ciekawe, kofeina znajduje się również w tabletkach na odchudzanie, dlatego osoby, które planują ich zakup, powinny zrezygnować z tego pomysłu, a zamiast tego, tuż przed ćwiczeniami mogą sięgnąć po filiżankę kawy. Czarna kawa a odchudzanie to naprawdę dobre połączenie!

Kolejną zaletą kawy jest to, że zmniejsza ona ból mięśni po treningu. Uciążliwe zakwasy nie są aż tak bardzo dotkliwe, gdy spożywa się napoje z kofeiną. Dla sportowców są to naprawdę istotne właściwości kawy! 

Na diecie nie należy zapominać również i o systematycznym spożywaniu wody. Woda w butelce generuje dużo plastiku, dlatego warto zainwestować w dystrybutory wody, które dostarczą napój w dowolnej postaci, bez negatywnego wpływu na środowisko.

Ile kaw dziennie można pić na redukcji?

Kawa a odchudzanie to wyjątkowo dobre połączenie, ale ile właściwie filiżanek tego napoju można wypić dziennie, gdy jest się na redukcji, aby faktycznie przyniosło to zamierzone efekty?

Zarówno na diecie, jak i również niezależnie od niej, należy pić nie więcej niż trzy czarne kawy dziennie. Taka porcja faktycznie przyniesie korzyści organizmowi, a zarazem nie będzie wpływać na negatywne samopoczucie osoby, która spożywa kawę.  A czy kawa z mlekiem a odchudzanie posiada dokładnie taką samą zależność?

Kawa z mlekiem a odchudzanie – pić czy nie pić?

Na świecie są osoby, które nie wyobrażają sobie wypicia kawy bez mleka, natomiast druga grupa jest zdania, że wyłącznie czarna kawa oddaje jej prawdziwy smak i aromat. 

Osoby, które lubią kawę z mlekiem, bez przeszkód mogą sięgnąć po nią również i na diecie redukcyjnej. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest uwzględnienie mleka w ilości dziennie spożywanych kalorii.

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.