Jakie funkcje mogą mieć zaawansowane dystrybutory wody?

Podstawową funkcją dystrybutorów wody jest zapewnienie dostępu do świeżej, czystej wody w komfortowy sposób. Pomagają one również w dbaniu o środowisko – korzystanie z dystrybutorów wody zmniejsza ilość zużywanych plastikowych butelek. Jednakże to nie są wszystkie możliwe funkcje dystrybutorów wody – zaawansowane urządzenia tego typu mają szereg innych, przydatnych opcji. Jakie są więc funkcje zaawansowanych dystrybutorów wody? Przekonaj się, czytając ten artykuł. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Najlepsze funkcje zaawansowanych dystrybutorów wody

W spożywaniu wody nie chodzi tylko o płyn – równie ważny jest komfort. Zaawansowane dystrybutory wody posiadają wiele funkcji pozwalających zwiększyć wygodę użytkownika. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

Bezdotykowa obsługa

Jedną z najważniejszych cech zaawansowanych dystrybutorów wody jest możliwość obsługiwania ich bezdotykowo. Cecha ta była niezwykle ważna w trakcie pandemii COVID-19. Dzięki tej funkcji możliwym było bezpieczne korzystanie z dystrybutorów wody, nie narażając się na potencjalne zagrożenie.

Zaawansowane dystrybutory wody zawdzięczają możliwość bezdotykowej obsługi specjalnym czujnikom. Urządzenia te wykrywają ruch w określonej odległości od czujników – około 15 mm. Dzięki temu umożliwiają bezpieczne nalewanie wody bez ryzyka przypadkowego włączenia.

Dostęp do wody gazowanej

Większość prostych urządzeni oferuje możliwość nalania ciepłej lub zimnej wody. Jednakże tym, co wyróżnia zaawansowane dystrybutory, jest funkcja pozwalająca na spożywanie wody gazowanej. Jest to możliwe dzięki montażowi butli z CO2. Butla ta jest z reguły umieszczana w miejscach poza zasięgiem wzroku, na przykład w specjalnych szafkach. Dzięki temu nie burzy ona ogólnej estetyki pomieszczenia, zapewniając równocześnie użytkownikom dystrybutora możliwość urozmaicenia ich napoju.

Możliwość podłączenia do sieci

Cechą charakterystyczną podstawowych dystrybutorów wody jest sporych rozmiarów butla z wodą, którą należy regularnie wymieniać. Urządzenia te często wyglądają nieestetycznie i przysparzają kłopotów związanych z zamawianiem, przechowywaniem oraz wymianą zbiorników z wodą. Zaawansowane dystrybutory nie są tak kłopotliwe.

Ważną w tym kontekście funkcją zaawansowanych nablatowych i wolnostojących dystrybutorów wody jest możliwość podłączenia ich do sieci wodociągowej. Umożliwia to wyeliminowania wszystkich negatywnych elementów tradycyjnych dystrybutorów. Woda pozyskana z sieci zostaje przefiltrowana – pozwala to cieszyć się smaczną, zdrową wodą bez konieczności martwienia się wymianą butli.

Więcej niż jeden kran

Część zaawansowanych dystrybutorów wody posiada więcej niż jeden kran. Sprawdza się to świetnie w przypadku urządzeń zamawianych do biura – dzięki temu kilka osób może korzystać z dystrybutora jednocześnie. Pozwala to zmniejszyć czas oczekiwania w kolejce i równocześnie zwiększyć komfort związany ze spożywaniem wody.

Jest to też funkcja niezwykle przydatna w gastronomii oraz do organizacji wszelkiego rodzaju imprez. Nikt nie chce zbyt długo czekać w kolejce na wodę, a większa ilość kranów sprawnie eliminuje ten problem.

Ustawienie temperatury wody

O ile większość prostych dystrybutorów wody umożliwia nalanie ciepłej lub zimnej wody, w zaawansowanych urządzeniach ta funkcja jest jeszcze bardziej rozwinięta – pozwalają one ustawić dokładną temperaturę wody. Jest to szczególnie przydatne dla koneserów herbaty lub kawy, którzy zdają sobie sprawę, jak zaledwie kilka stopni może wpłynąć na smak ich ulubionego trunku.

Porcjowanie wody

Jedną z ciekawszych funkcji zaawansowanych dystrybutorów wody jest możliwość porcjowania ilości napoju. Urządzenia te umożliwiają ustalenie wielkości porcji i nalanie jej za pomocą jednego wciśnięcia przycisku. Pozwala to na uzyskanie idealnej ilości wody bez konieczności trzymania kurka w oczekiwaniu na odpowiednie zapełnienie szklanki.

Dostępność modułu UV

Bezpieczeństwo i wysoka jakość wody są niezwykle ważne. Zaawansowane dystrybutory wody mogą spełniać oba z tych wymagań. Wiele z tych urządzeń posiada możliwość zamontowania opcjonalnego modułu UV. Moduł ten jest niezwykle przydatny do eliminowania zarazków – pozwala on na oczyszczenie wody z 99,99% bakterii i drobnoustrojów. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się możliwie najczystszą wodą.

Jak wybrać odpowiedni dystrybutor wody?

Przy doborze zaawansowanego dystrybutora wody należy zastanowić się, które funkcje są nam najbardziej potrzebne. Jeżeli planujesz zakup urządzenia do biura, warto będzie zdecydować się na dystrybutor z kilkoma kranami, bezdotykową obsługą oraz opcją podgrzewania wrzątku. Dystrybutor wody do domu powinien przede wszystkim dobrze współgrać z wystrojem oraz zapewnić możliwość porcjowania wody.

Wybierając urządzenie, warto również zastanowić się nad tym, gdzie ma być zamontowane. Podblatowe dystrybutory wody mogą mieć nieco inny zakres funkcji niż ten nablatowe lub wolnostojące. Sprawdzą się one również lepiej w innym środowisku, na przykład w kawiarniach lub restauracjach. Kluczem jest wybranie odpowiedniego modelu do twoich indywidualnych potrzeb.

Funkcje zaawansowanych dystrybutorów wody – podsumowanie

Zaawansowane dystrybutory wody posiadają wiele funkcji niedostępnych w prostszych urządzeniach. Możliwość obsługi bezdotykowej, regulacja temperatury, dostęp do wody gazowanej, mnogość kranów – to tylko część z opcji oferowanych przez zaawansowane modele dystrybutorów. Przy wyborze należy kierować się własnymi potrzebami, tak aby dobrać urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w danym środowisku.

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.