Jaki ekspres do kawy do biura?

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ulubionej, aromatycznej kawy. To najlepszy sposób na pobudzenie i pozytywne nastawienie do życia, które ułatwi zmaganie się z codziennymi problemami. Napój ten chętnie pijemy również w pracy i dlatego coraz więcej firm decyduje się na zakup ekspresu. Ty też masz takie plany? Chcesz wiedzieć, jaki ekspres do kawy najlepiej nadaje się do biura i czym kierować się przy jego wyborze? W takim razie zapraszamy do lektury – przygotowaliśmy garść cennych porad!


Biurowy ekspres do kawy – czy warto?

Nie od dziś wiadomo, że kawa wykazuje ponadprzeciętne właściwości pobudzające. Dzięki zdolności do redukcji zmęczenia i poprawy koncentracji pracowników ekspres do kawy biurowy pozwoli Ci skutecznie podnieść wydajność Twoich podopiecznych. Z dużym prawdopodobieństwem odczują oni także pozostałe korzyści zdrowotne napoju, do których należą:

 • poprawa krążenia i dotlenienia organizmu
 • obniżenie ryzyka wystąpienia cukrzycy typu II,
 • redukcja zagrożenia chorobami Parkinsona oraz Alzhaimera,
 • działanie antyoksydacyjne.

Warto podkreślić również walory towarzyskie prezentowanych urządzeń. Ekspresy do kawy do biura stwarzają idealne warunki do spotkań i zacieśniania więzi między pracownikami – oczywiście w wyznaczonym do tego czasie. Filiżanka gorącego naparu pozwala się odprężyć, sprzyja biurowym rozmowom i pozytywnym rezultatom procesów negocjacyjnych. Co więcej, pozwala ona wykreować pozytywny wizerunek pracodawcy – zarówno z punktu widzenia partnerów biznesowych, jak i przyszłych i obecnych pracowników.


Ekspresy do kawy do biura – co masz do wyboru?

Aby wybrać odpowiednie urządzenie, należy mieć świadomość, jakie biurowe ekspresy do kawy są dostępne. Do Twojej dyspozycji znajdują się ekspresy:

 • przelewowe
 • ciśnieniowe – na kapsułki,
 • kolbowe
 • ciśnieniowe automatyczne.

Powyższe rodzaje sprzętów różnią się zarówno metodą przygotowywania naparu, jak i stopniem automatyzacji. Najmniejszy stopnień zaangażowania użytkownika jest wymagany w przypadku zaawansowanych technologicznie ekspresów ciśnieniowych – w ich przypadku do sporządzenia napoju wystarczy wyłącznie odpowiedniego przycisku. Firmowy ekspres do kawy sam pobierze odpowiednią ilość wody i podgrzeje ją do wymaganej temperatury. Często są również wyposażone w zaawansowane funkcje dodatkowe, np. młynka lub spieniania mleka.

jaki biurowy ekspres do kawy


Zacznij od dokładnego zbadania potrzeb pracowników biura

 • ile osób regularnie pije ten napój w pracy,
 • jakie są indywidualne preferencje w kwestii rodzaju kaw (np. naturalna czy rozpuszczalna),
 • w jakiej formie napój jest przygotowywany najczęściej (np. espresso, latte, americano).

Liczba osób korzystających z tego urządzenia będzie mieć kluczowe znaczenie. Im jest ich więcej, tym intensywniej biurowy ekspres do kawy będzie wykorzystywany. Powinieneś postawić na sprzęt odpowiedniej klasy. Jeśli zdecydujesz się na tani, malutki ekspres (typowy do użytku domowego) inwestycja może być nieopłacalna. Niestety szybko się zużyje, a wcześniej będzie sprawiać wiele problemów.


Jaki ekspres do biura? Zweryfikuj najważniejsze parametry urządzenia

Czas zająć się kwestiami bardziej technicznymi. Czym charakteryzuje się dobry ekspres do kawy, jeżeli ma on uzupełnić biuro lub gabinet? W tym przypadku nie ma znaczenia, czy kupujesz go do małego biura, czy może do oddziału dużej firmy. Urządzenie takie zawsze będzie eksploatowane intensywniej niż domowy odpowiednik.

Oznacza to, że przede wszystkim powinieneś stawiać na sprzęt od cenionych producentów – nie oszczędzaj na nim. Zakup dobrego, biurowego ekspresu z kawą na pewno pozytywnie wpłynie na samopoczucie Twoich pracowników i zwiększy wydajność pracy. Kupując go, zwróć uwagę na takie parametry, jak:

 • prostota obsługi,
 • dużo opcji przygotowywania kawy (najlepiej, jeśli funkcje sprostają potrzebom zdecydowanej większości pracowników biura),
 • czy ekspres można podłączyć do sieci wodociągowej w budynku (możesz zaoszczędzić na tym trochę pieniędzy),
 • wielkość urządzenia i szybkość jego działania,
 • wygląd (wbrew pozorom ma on duże znaczenie – powinien pasować do stylistyki pomieszczeń biurowych).

Wielu przedsiębiorców kupuje także osobny ekspres do własnego biura, w którym przyjmuje ważnych partnerów biznesowych i klientów. Tutaj bardzo ważne jest to, aby był to sprzęt elegancki – pozytywnie wpłynie na wizerunek firmy. Jeśli będzie funkcjonalny, bez problemu przygotujesz klientowi praktycznie każdą kawę, jaką tylko sobie zażyczy.


Ekspresy biurowe – pojemność i wydajność urządzeń

Wybór urządzenia o odpowiedniej pojemności znacząco usprawnia jego obsługę. Ekspres do kawy o małej wydajności z pewnością nie sprawdzi się w przypadku firm zatrudniających wielu pracowników. Jego wykorzystanie z dużym prawdopodobieństwem spowoduje kolejki, kłótnie, a także frustracje u pracowników, którzy nie byli w stanie zaparzyć napoju na czas. Do użytku w zakładach pracy warto wybierać profesjonalne sprzęty automatyczne, które umożliwiają sporządzenie od 80 do 350 porcji napoju w ciągu jednego dnia roboczego.


Ważny parametr – łatwość w obsłudze i konserwacji

Nowoczesne ekspresy do kawy do użytku biurowego wyposażone są w szereg udogodnień i funkcji dodatkowych, które istotnie ułatwiają ich obsługę. Doskonały przykład stanowią opcje automatycznego włączania i wyłączania sprzętu o wyznaczonej porze. Dzięki nim możesz zaoszczędzić zarówno czas spędzony na obsłudze urządzenia, jak i koszty energii elektrycznej. Większość współczesnych modeli zaopatrzona została w panele kontrolne, dzięki którym możliwe jest sporządzenie napoju wyłącznie za pomocą jednego lub kilku przycisków sterujących.

Zaawansowane egzemplarze ekspresów wyposażone zostały w funkcje, które znacząco ułatwiają konserwację urządzenia. Do najważniejszych z nich należą automatyczne czyszczenie, odkamienianie i płukanie systemu mleka. Dzięki samoistnym zabiegom czyszczącym nie musisz stale przejmować się tym, że kawa utraci swój smak, a urządzenie nagle przestanie działać.


Biurowy ekspres do kawy – ciśnieniowy czy na kapsułki?

Jeżeli jesteś właścicielem małego biura i zastanawiasz się jaki ekspres do biura będzie najlepszy to, inwestycja w urządzenie na kapsułki może być dobrym pomysłem. Jeśli Twoi pracownicy lubią taką kawę, na pewno będą bardzo zadowoleni. Sprawa komplikuje się w przypadku większych firm. Eksploatacja takiego ekspresu jest niestety bardzo kosztowna. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem może być jego ciśnieniowa wersja.

Najlepiej, jeśli będzie wyposażona w pojemnik na ziarna i wbudowany młynek. Dzięki temu pracownicy biura mogą przygotować sobie zawsze świeżą kawę w takiej formie, jaka najbardziej im odpowiada.


Jaki ekspres do kawy? Najlepiej automatyczny, wyposażony w wiele przydatnych funkcji

Z naszego doświadczenia wiemy, że przedsiębiorcy najczęściej decydują się na urządzenia automatyczne. Bez wątpienia wyróżniają się one funkcjonalnością – mają one nawet kilkanaście zaprogramowanych trybów pracy. Wystarczy wybór konkretnego rodzaju napoju, a naciśnięcie jednego przycisku uruchomi cały proces jego przygotowania.

Tak nowoczesny, prosty w obsłudze i jednocześnie funkcjonalny biurowy ekspres z kawą, znajdziesz również w naszej ofercie. Do najważniejszych zalet tych urządzeń należy zaliczyć:

 • wbudowany młynek do świeżej kawy ziarnistej (intensywność mielenia można płynnie regulować w szerokim zakresie),
 • możliwość wsypania kaw mielonych,
 • duże pojemniki na ziarna, mleko oraz wodę,
 • system automatycznego wyłączania (ekspres oszczędza energię, przechodząc w tryb czuwania, gdy jest nieużywany przez dłuższy czas),
 • filtracja i usuwanie kamienia z wody (urządzenie nie wymaga tak częstej konserwacji).

Co więcej, w takim ekspresie można również podgrzać samą wodę. Dzięki temu pracownicy biura mogą sobie przygotować również np. herbatę.


Dobry ekspres do kawy? Postaw na sprzęt od cenionych producentów!

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym wskazówkom łatwiej będzie Ci dopasować to urządzenie zarówno do małych, jak i dużych biur. Jeśli szukasz naprawdę dobrego biurowego ekspresu, już dziś sprawdź naszą ofertę. W YAZAMCO POLAND mamy sprzęt od najlepszych, włoskich producentów, w tym Saeco i NIVONA. Co więcej, gwarantujemy również regularne dostawy najwyższej jakości kawy! Wszystko to w przystępnej cenie i z naszą kompleksową obsługą serwisową.

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.