Jak zapewnić wodę dla dzieci w szkole?

Dzieci uwielbiają słodkie napoje, jednak najważniejszym płynem, który powinny spożywać na co dzień jest woda. Często przychodzi im to z dużym trudem – z o wiele większą chęcią sięgają po soki czy smakowe i słodzone wody, przez co nie dostarczają one odpowiednich ilości płynów swojemu organizmowi. Rodzice zwykle nie mają świadomości, ile tak naprawdę wody spożywają ich dzieci w ciągu dnia, dlatego tak ważne jest zapewnienie dostępu do wody pitnej w szkołach. W jaki sposób można to zrobić? Dowiedz się co zrobić, by zapewnić wodę dla dzieci w szkole!

Dlaczego dzieci w szkole powinny pić wodę?

Wodę powinien pić każdy, niezależnie od tego, czy jest dzieckiem, osobą starszą czy dorosłym. W zależności od masy ciała, a także wieku, jedni muszą dostarczać jej mniej, natomiast inni więcej. Szacuje się, że w ciele dziecka znajduje się więcej wody, niż u osoby dorosłej, dlatego dostarczanie odpowiednich ilości płynów przez najmłodszych jest niezwykle istotne. Dlaczego dzieci powinny spożywać duże ilości wody w szkole?

  • Woda dla dzieci w szkole jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu podczas zajęć i poza nimi. Korzyści z picia wody jest naprawdę wiele i można wymieniać je bez końca, jednak najważniejszy jest fakt, że posiada ona pozytywny wpływ na ciało oraz komórki mózgowe. Odwodniony organizm jest zmęczony i niezdolny do przyswajania informacji, a jak wiadomo, w szkole zdobywa się ich najwięcej,
  • Woda dodaje dziecku energii, która niezbędna jest do pokonania wyzwań, czekających na nie w szkole. Zajęcia wymagające aktywności fizycznej oraz zabawy na przerwach zużywają spore zapasy energii, które w prosty sposób można uzupełnić poprzez spożycie nawadniającego płynu,
  • Woda poprawia pamięć oraz koncentrację, przez co dziecko nie ma problemów z uważnym słuchaniem na lekcji. Jest ona niezbędna do myślenia oraz utrzymania pełnego skupienia.

Jak zachęcić dzieci do picia wody?

Woda nie wydaje się być atrakcyjnym napojem do picia, a zwłaszcza z punktu widzenia dziecka. Na wyciągnięcie ręki mają one dostępne kolorowe i smaczne napoje, które wydają się im być dużo lepsze niż woda. Często w swoich plecakach mogą one znaleźć zapakowane przez rodziców soki czy inne słodkie i gazowane trunki, które tylko z pozoru wydają się być idealne do nagromadzenia energii na cały dzień. Dorosłych do picia wody zachęcają jej korzyści, a także problemy wynikające z odwodnienia organizmu. W jaki sposób natomiast zachęcić do jej picia najmłodszych?

Zachęcenie dzieci do spożywania przez nie odpowiednich ilości wody nie wydaje się być prostym zadaniem, jednak jest to jak najbardziej możliwe. Najmłodsi cenią sobie przedmioty, które są kolorowe i przyciągają wzrok, dlatego do picia wody zachęcą je butelki oraz szklanki o zabawnych kształtach i wzorach. Dobrym sposobem jest również dodanie do wody składników, które polepszą jej smak, jak np. cytryna, mięta, ogórek, truskawka, a nawet inny, dowolny owoc. Jak zapewnić wodę dla dzieci w szkole, z którą z chęcią będą one piły?

Co można zrobić żeby zapewnić dzieciom wodę w szkole? Ułatw dostęp do wody pitnej w szkołach!

W czasach, gdy niezdrowe jedzenie oraz napoje są łatwo dostępne, niezwykle istotna jest promocja zdrowej żywności, a zwłaszcza wśród dzieci. Wiele szkół decyduje się na dostarczenie najmłodszym osobom codziennej dawki warzyw i owoców. Niestety rodzice w dalszym ciągu zgłaszają swoje zaniepokojenie faktem, że w szkołach brakuje lub całkowicie nie ma urządzenia, jakim jest dystrybutor do wody dla dzieci. Co zrobić, by woda dla dzieci w szkole była łatwo dostępna?

W momencie, gdy większa ilość rodziców zwraca uwagę na problem braku dystrybutorów wody w szkole, konieczna jest podjęcie w tym kierunku odpowiednich kroków. Bardzo pomocna może być interwencja u dyrekcji – w przypadku, gdy szkoła nie zapewniła dystrybutorów lub innych urządzeń filtrujących, możliwe jest wystosowanie pisma o ułatwiony dostęp do wody pitnej w szkołach, zgodnie z ustawą o systemie oświaty. Również jako rodzice możecie się wspólnie zorganizować i zebrać składkę na zakup dystrybutorów do wody dla swoich dzieci. Wystarczy odrobina chęci, by woda dla dzieci w szkole była łatwo dostępna dla wszystkich!

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.