Jak zadbać o ekspres do kawy?

Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki aromatycznego espresso, które doda Ci energii i pozwoli z nową siłą zabrać się do wykonywania zawodowych obowiązków? Ekspresy do kawy do biura umożliwiają pracownikom szybkie przygotowanie ulubionego napoju i rozkoszowanie się jego smakiem. Ważna jest jednak ich prawidłowa eksploatacja, aby na mechanizmach nie pojawił się kamień i nalot, które mogłyby prowadzić do usterek i poważnych awarii. Wielu z nich można uniknąć poprzez odpowiednią konserwację urządzenia. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak odpowiednio zadbać o ekspres do kawy, aby długo cieszyć się jego niezawodnym działaniem. Znajdziesz w nim proste i konkretne wskazówki, których wdrożenie w życie z pewnością pozwoli na utrzymanie sprzętu w bardzo dobrym stanie technicznym. Zapraszamy do lektury!

Automaty dla firm – jak je czyścić?

Dobrej jakości biurowy ekspres do kawy jest inwestycją na długie lata. Warto więc sięgać po sprzęt sprawdzonych marek (np. Saeco, Nivona czy Melitta) i regularnie dbać o jego czyszczenie. Częstotliwość tych zabiegów powinieneś uzależnić od sposobu użytkowania urządzenia. Duże firmy zwykle udostępniają automaty dla całego zespołu czy wieloosobowego działu, dlatego pracują one bardzo intensywnie. W niewielkim punkcie przygotowuje się o wiele mniej porcji napoju (np. kilka kubków). W celu najlepszego zadbania o ekspres do kawy idealnym rozwiązaniem byłoby jednak przepłukiwanie wszystkich elementów codziennie – nawet jeżeli ekspres był użyty tylko jednokrotnie. Dzięki temu sprzęt będzie gotowy do parzenia „małej czarnej” kolejnego dnia.Nie warto zaniedbywać tej czynności, ponieważ może mieć to bardzo duży wpływ na żywotność urządzenia. Zalegające odpady będą oddziaływały na poszczególne części lub gromadziły się w różnych zakamarkach, co sprzyja rozwijaniu się bakterii.

Jak czyścić ekspres do kawy?

Aby dokładnie wyczyścić biurowy ekspres do kawy, należy:

  • wylać wodę (rano będziesz mógł nalać świeżą porcję),
  • opróżnić tackę ociekową i pojemnik na zużytą kawę,
  • przepłukać części pod kranem i zostawić je do wyschnięcia.

Te proste czynności pomogą uniknąć pojawienia się szkodliwej pleśni i kamienia, co mogłoby zmienić smak przyrządzanego napoju i jego jakość.

Korzystasz z ekspresu automatycznego? Większość nowoczesnych modeli ma program czyszczący. Wystarczy, że dokupisz specjalne tabletki rekomendowane przez producenta Twojego sprzętu, które doskonale rozpuszczą się w gorącej wodzie. Następnie musisz postępować zgodnie z instrukcją. Cały proces jest prosty i szybki (najczęściej trwa około 20 minut). W ten sposób łatwo usuniesz bakterie, brud i inne zanieczyszczenia nagromadzone na elementach, które nie są dostępne z zewnątrz urządzenia. Zaletą takiego rozwiązania jest jego automatyzacja, dzięki czemu nie trzeba zastanawiać się, jak czyścić ekspres i czy na pewno jego mycie zostało przeprowadzone w odpowiedni i efektywny sposób.

Oczyszczaj spieniacz w biurowych ekspresach do kawy

System spieniania mleka pozwala cieszyć się pysznym cappuccino. Należy jednak o niego odpowiednio zadbać. Twoje biuro jest wyposażone w ekspres automatyczny? Zaakceptuj propozycję przepłukania dyszy wyświetloną na panelu urządzenia. Do czyszczenia ekspresu do kawy przydatne będą także specjalne płyny do higienizacji, które skutecznie usuną tłuszcz i bakterie. Możesz również opłukać elementy pod bieżącą wodą i dokładnie wysuszyć lub przetrzeć ściereczką. Spieniacz należy czyścić codziennie, a w przypadku wielogodzinnych przerw pomiędzy kolejnym użyciem warto robić to jeszcze częściej. Wszystko po to, by kawa była nie tylko pysznym, ale również bezpiecznym napojem.

Pamiętaj o stosowaniu filtrów wody

Do przygotowywania kawy używasz wody z kranu? Yazamco stosuje i dostarcza bezpłatnie filtr, który obniża jej twardość i chroni ekspres przed osadzaniem się kamienia. Dodatkowo zatrzymuje on zanieczyszczenia i likwiduje związki chloru. Najlepiej jest umieścić go w pojemniku na wodę, aby sprzęt pobierał już przefiltrowany płyn.

Automaty dla firm i ich regularne odkamienianie

Osadzanie się kamienia na elementach wewnętrznych to jedna z najczęstszych przyczyn drobnych usterek oraz poważniejszych awarii ekspresów. Koniecznie więc zaopatrz się w specjalne środki odkamieniające, które różnią się m.in. stężeniem zastosowanych roztworów (najlepsze będą te polecane przez producenta Twojego modelu). Cały proces przebiega automatycznie – wystarczy wybrać odpowiedni program i postępować zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w instrukcji. Pamiętaj, aby odkamienianie wykonywać regularnie. Dzięki temu wybrany automat do kawy będzie długo działał bez zarzutu, a przygotowywany napój cieszył idealnym smakiem i kuszącym aromatem. Zbyt długie przerwy w czyszczeniu ekspresu z kamienia mogą prowadzić do tego, że jego drobne części będą przedostawać się do napoju. Z pewnością nikt nie chce pić takiej kawy, więc lepiej temu zapobiegać.

Niezawodny, biurowy ekspres do kawy

Poszukujesz wysokiej jakości ekspresu do kawy do biura? Firma Yazamco Poland dostarcza sprzęt sprawdzonych marek – Saeco, Nivona, Melitta. Oferujemy wynajem urządzeń, pomagamy wybrać najlepszy model, zajmujemy się jego montażem i podłączeniem, organizujemy przeszkolenie z obsługi i świadczymy usługi serwisowe. Na Twoje życzenie zapewnimy również dostawę świeżej kawy do firmy. Jesteś zainteresowany ofertą? A może masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszym pracownikiem! Chętnie wyjaśni Ci on wszystkie niezbędne kwestie, a także przybliży specyfikacje poszczególnych modeli ekspresów. Z pewnością będzie to dla Ciebie pomocne i ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego urządzenia, które najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze.

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.