5 sposobów jak pić więcej wody

Woda stanowi najważniejszy napój, jaki należy dostarczać swojemu organizmowi na co dzień. W gąszczu sztucznych, słodzonych trunków, jej systematyczne picie może być trudne, a dla wielu osób działanie to wymaga włożenia sporego wysiłku. Wizja spożywania 2-2,5 litrów wody w ciągu dnia może wydawać się niemożliwa, jednak gdy już przyzwyczaisz do tego swój organizm, on sam będzie się upominał i dawał znać, że potrzebuje on płynów. Jak pić więcej wody? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci w utrzymaniu zdrowego trybu życia, poprzez spożywanie odpowiedniej ilości tego zdrowego napoju!

Jak pić więcej wody? Bądź systematyczny!

Spożywanie ponad 2 litrów wody dziennie, nie jest prostym zadaniem, a zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie kontrolowały tego, jak dużo płynów dostarczają swojemu organizmowi. Najważniejsze, to być systematycznym – staraj się pilnować ilości wody, jaką spożywasz w ciągu dnia, a po jakimś czasie sam zauważysz, że weszło Ci to w nawyk. Jak pić więcej wody i bez żadnych problemów spożywać jej aż tak duże ilości?

Zawsze miej przy sobie butelkę z wodą

W kontroli systematycznego picia wody, może Ci pomóc zwykła butelka z wodą. Zabieraj ją ze sobą wszędzie – do szkoły, do pracy, na spacer, czy nawet i w dłuższe podróże. Żyjąc w biegu i mając dużo rzeczy na swojej głowie, trudno jest jeszcze pamiętać o wodzie, a fakt, że będziesz mieć ją stale pod ręką sprawi, że chętniej będziesz po nią sięgać. W niektórych miejscach pracy lub szkołach znajdują się dystrybutory wody, jednak nie wszędzie, dlatego samodzielnie musisz zadbać o swoje nawodnienie. A jak pić więcej wody w domu?

Na to również jest sposób. Pracując w domu lub wykonując wszystkie inne czynności, jak np. oglądanie telewizji, zawsze miej przy sobie szklankę z wodą. Mając ją na widoku, nie tylko dużo prościej będzie Ci po nią sięgnąć, ale również nie zapomnisz, że miałeś dostarczyć swojemu organizmowi płynów.

Zastąp słodkie napoje wodą

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez słodkich napojów, i bardzo często podczas zakupów w sklepie spożywczym trafiają one do wózka. Nie jest to wcale dziwne, gdyż zawarte w nich substancje słodzące są uzależniające, a przede wszystkim niezdrowe. Słodkie napoje dostarczają nadprogramowych kalorii, co kolejno prowadzi do otyłości. Jak polubić picie wody?

Postaraj się zminimalizować picie napojów słodzonych i zamiast nich wybieraj zdrową wodę. Na początku nie będzie to proste, jednak małymi krokami uda Ci się zmienić swoje nawyki żywieniowe. Powoli wprowadzaj wodę do swojego codziennego życia, a następnie całkowicie zrezygnuj ze słodzonych trunków na rzecz czystych płynów – efekty w postaci zwiększonej energii i poczucia lekkości zauważysz natychmiast!

Pij wodę w małych ilościach

Niektórzy, chcąc wypić ponad 2 litry wody w ciągu dnia, sięgają po napój i natychmiast wypijają kilka jego szklanek. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Dlaczego należy pić wodę w małych ilościach?

Woda, która dostarczana jest bez pośpiechu, jest lepiej przyswajana przez organizm. Transportowana jest do wszystkich komórek, dzięki czemu w rezultacie organizm jest sukcesywnie nawodniony. Możesz spróbować sięgać po nią o podobnych odstępach czasowych. W jaki sposób to zrobić?

Aplikacja mobilna, która przypomina o piciu wody

Będąc w szkole, w pracy lub po prostu wykonując inne czynności życia codziennego, bardzo łatwo można zapomnieć o tym, że należy pić wodę. Osobom, którym zdarza się to często, może przydać się aplikacja, która o różnych porach dnia przypomina, że należy sięgnąć po płyny i nawodnić swój organizm. Tego rodzaju aplikacji jest naprawdę wiele, dlatego bez trudu odnajdziesz taką, która przypadnie Ci do gustu.

Jak polubić picie wody?

Niektórzy ludzie sięgają po słodkie napoje twierdząc, że klasyczna woda im nie smakuje. Jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż organizm mógł się już przyzwyczaić do płynów, które posiadają cukry i sztuczne barwniki. Do picia czystej wody możesz przyzwyczaić się małymi krokami – nie musisz z dnia na dzień zmieniać swoich nawyków zdrowotnych. W jaki sposób stopniowo wprowadzić wodę do swojego życia?

Wybierz wodę, która będzie Ci smakować

Na sklepowych półkach można znaleźć przeróżne rodzaje wody – mineralna, gazowana, smakowa. Nie musisz zastanawiać się jak polubić wodę, po prostu kupuj jej różne rodzaje i testuj, aż w końcu trafisz na rodzaj, który odpowiada Twoim kubkom smakowym.

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.