Ile pić kawy w biurze?

Zastanawiasz się, czy pijesz odpowiednią ilość kawy w biurze, by Twój organizm funkcjonował optymalnie? Sprawdź, ile kofeiny potrzebujesz, żeby przez cały dzień mieć doskonałe samopoczucie! Poznaj właściwości różnych gatunków ziaren krzewu kawowca oraz napojów instant i wybierz propozycję idealną dla siebie! Z ekspresu, parzona, a może rozpuszczalna? Jeśli zadajesz sobie te pytania, przeczytaj artykuł i dowiedz się, która jest najlepsza do picia na co dzień.

Kawa w biurze, ale jaka?

Wybór gatunków jest ogromny – półki w sklepach uginają się od kaw:

  • ziarnistych,
  • mielonych,
  • rozpuszczalnych,
  • smakowych.

Zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest różnica między nimi? Po pierwsze, produkt w ziarnach wymaga mielenia. Możesz wykorzystać do tego osobny młynek lub automat ze wbudowanym rozdrabniaczem ziaren. Stawiając na już zmieloną wersję, przyrządzisz napój po turecku (zalewany wrzątkiem), w kawiarce, urządzeniu przelewowym i ciśnieniowym. Kawa w biurze będzie smakowała najlepiej, jeśli przygotujesz ją z najwyższej jakości surowca – w sposób, który najbardziej lubisz.

Pomyśl, jaki smak Ci odpowiada i wybierz coś dla siebie. Wolisz klasyczny i bogaty aromat espresso, łagodną kawę czarną ze śmietanką, latte ze spienionym mlekiem czy cappuccino z pianką? Słodzisz gorące napoje, czy rezygnujesz z dodatku cukru? Odpowiedz sobie na te pytania. Z dalszej części artykułu dowiesz się, jaka ilość wypijanej kawy w biurze pozwoli Ci cieszyć się dobrym zdrowiem!

ile pić kawy

Ile kofeiny zawierają poszczególne rodzaje kawy?

Zastanawiasz się, ile możesz pić kawy w biurze? Poznaj właściwości spożywanego napoju. W przypadku arabiki dostarczasz do organizmu mniejszą dawkę kofeiny, niż przyrządzając robustę. Należy zatem sprawdzić, jaki gatunek jest dostępny w miejscu pracy. Największe stężenie tego alkaloidu ma espresso, a najmniejsze – rozpuszczalna. W poniższej tabeli podajemy dane pozwalające każdemu na wybór odpowiedniego sposobu przygotowania kawy.

Rodzaj kawyStężenie kofeiny w g/100 g kawy
kofeinowa palona1,2-2,0
ekstrakt (wersja instant)1,3-1,9
bezkofeinowa0,1-0,3

Pijąc 2-4 filiżanki klasycznej kawy w ciągu dnia, dostarczasz do organizmu od około 370 do 740 mg kofeiny. Spożycie produktu odkofeinowanego w ilości 2-4 porcji dziennie to dawka 20-40 mg. Jeżeli lubisz ten czarny napój i chcesz rozkoszować się jego smakiem, sięgając po kolejne kubki, wybieraj gatunki z niską zawartością alkaloidu lub takie, które zawierają go niewiele. Pamiętaj o tym, że wiele automatów ma opcję pozwalającą zdecydować, jak silna ma być zaparzona w ekspresie kawa. Są w nich dostępne również programy, dzięki którym przygotujesz pyszne cappuccino i inne napoje na bazie ziaren krzewu kawowca.

Ile pić kawy w biurze, by utrzymać dobrą kondycję?

Oszacowałeś już, jaka jest Twoja dzienna dawka kofeiny? Czas przejść dalej! Ilepić kawy z ekspresu w biurze, by cały czas być w dobrej formie? Aby to ustalić, należy sprawdzić, jakie opcje ma dostępny w miejscu pracy automat. Jeśli wystarczają Ci 1-2 filiżanki w ciągu dnia, wybierz espresso albo kawę czarną z mlekiem. Jednak, gdy liczba wypijanych przez Ciebie porcji przekracza 4 na dobę, lepiej sięgnij po lżejsze wersje ulubionego napoju, np. cappuccino lub latte. Pamiętaj, by przy najbliższej okazji spytać lekarza, czy nie masz przeciwwskazań do spożywania produktów z kofeiną. To, czy kawa w biurze jest dobrym pomysłem, to kwestia indywidualna, zależna od stanu Twojego zdrowia. Możesz też naprzemiennie pić tę przygotowywaną w automacie i bezkofeinową, by uniknąć dostarczania do organizmu zbyt dużej ilości substancji pobudzających.

Yazamco Poland – dystrybutor automatów do przygotowywania kawy w biurze

Większość osób z przyjemnością pije w pracy co najmniej jedną kawę dziennie. Profesjonalny ekspres do biura to urządzenie, w które warto zainwestować. Ułatwi ono przygotowywanie różnych rodzajów tego napoju. Pozwól Twoim pracownikom zdecydować, czy chcą pić cappuccino, espresso, czy klasyczną małą czarną! Zadbaj o ich dobre samopoczucie, wybierając dzierżawę wielofunkcyjnego automatu. Poczęstuj swoich klientów pyszną kawą przygotowaną w ekspresie, a z pewnością chętnie do Ciebie wrócą!

 

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.