Dlaczego warto pić wodę? 10 powodów

Woda – bo o niej mowa – odpowiada za szereg istotnych procesów fizjologicznych, dlatego tak ważna jest troska o regularne uzupełnianie płynów. Poznaj 10 najważniejszych powodów, dla których trzeba pić dużo wody i dowiedz się, dlaczego warto dbać o jej wysoką jakość.

1. Oczyszcza organizm

Regularne picie wody pomaga usuwać z ciała toksyny i szkodliwe substancje, takie jak mocznik, ksenobiotyki czy etanol. Woda pozwala bezpiecznie transportować je poza organizm i wydalać m.in. z moczem lub potem.

2. Sprzyja utrzymywaniu dobrej kondycji

Zastanawiasz się, dlaczego częste picie płynów jest tak ważne dla profesjonalnych sportowców? Między innymi dlatego, że pomagają one transportować tlen oraz substancje odżywcze do mięśni, co przekłada się na przyrost siły, zwiększenie odporności na zmęczenie czy lepszą ogólną sprawność. Oczywiście, dla osiągnięcia zamierzonego efektu trzeba nie tylko się nawadniać, ale również stosować odpowiednią dietę i regularnie uprawiać sport.

3. Jest najtańszym z dostępnych napojów

Specjalistyczne napoje energetyczne kosztują często kilka razy więcej niż butelka wody. W tej wysokiej cenie, oprócz dawki węglowodanów oraz witamin, otrzymujesz również… pokaźną porcję konserwantów, utrwalaczy oraz barwników. Woda to najtańszy i najzdrowszy izotonik, który odpowiednio nawodni Twój organizm, nie zanieczyszczając go przy okazji.

4. Wyrównuje ciśnienie tętnicze

Lekarze są zgodni – warto regularnie pić wodę w dużych ilościach, ponieważ pomaga ona regulować ciśnienie krwi. Dlaczego? Bo osocze w 90% składa się z wody, a jej zbyt mała zawartość w organizmie skutkuje obniżeniem ciśnienia. To z kolei przekłada się na niedożywienie narządów oraz tkanek, co może prowadzić do groźnych schorzeń wewnętrznych.

5. Wspomaga koncentrację

Możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że jednym z głównych czynników obniżających poziom Twojej koncentracji jest słabe nawodnienie. Mózg, który w ponad 73% składa się z wody, potrzebuje jej do efektywnego przewodzenia impulsów nerwowych. Teraz wiesz już, że wodę trzeba pić nie tylko dla dobrej kondycji fizycznej, ale również sprawnego umysłu!

6. Pomaga dbać o skórę

Dzięki regularnemu spożywaniu wody skóra staje się bardziej elastyczna i szybciej się regeneruje. Nie trzeba również dodawać, że częste nawadnianie sprzyja właściwemu nawilżeniu i lepszemu napięciu tkanek, przez co cera staje się wygładzona i wygląda młodziej.

7. Pozwala utrzymywać właściwą temperaturę

Jeśli zastanawiasz się, po co pić wodę, weź pod uwagę również to, że jej właściwy poziom w organizmie zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu ciała zimą oraz przegrzaniu latem. Wiąże się to z pojemnością cieplną H2O, dzięki której organizm może płynnie „sterować” temperaturą, dostosowując ją do panujących warunków.

8. Sprzyja zachowaniu szczupłej sylwetki

Każdy dietetyk potwierdzi, że trzeba pić dużo wody, chcąc pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Warto zastosować się do tej wskazówki, eliminując z diety słodkie napoje, będące jednym z głównych źródeł cukru dostarczanego do organizmu. Regularne nienawadnianie przyspiesza przemianę materii oraz powoduje uczucie sytości, pozwalające rzadziej sięgać po przekąski.

9. Transportuje tlen do mózgu

Ważnym zadaniem wody jako swoistego „środka transportu” jest doprowadzenie do komórek mózgowych tlenu oraz substancji odżywczych. Dobrze odżywiony mózg może pracować na „pełnych” obrotach, co przekłada się na świetną formę psychiczną.

10. Zdrowo gasi pragnienie

Na koniec najmniej odkrywczy, ale jednocześnie najważniejszy z powodów, dla którego nie tylko warto, ale wręcz trzeba pić wodę w dużych ilościach – naturalny i zdrowy skład. Woda to najczystszy ze wszystkich dostępnych napojów, dzięki czemu ciało tak dobrze ją przyswaja. W odróżnieniu od słodzonych i barwionych substancji, w żaden sposób nie szkodzi zdrowiu. Regularne wypijanie minimum 1,5 litra dobrej jakości wody pozwoli utrzymać świetną formę – niezależnie od wieku! Dlatego zainwestuj w wysokiej klasy dystrybutor do swojej firmy. Sprawdź, jakie urządzenia mamy w ofercie!

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.