Czy można dystrybutor wody obsługiwać bez dotykania panelu sterującego?

czy można obsługiwać dystrybutory bezobsługowo

Dystrybutor wody to urządzenie, dzięki któremu posiada się dostęp do świeżej i czystej wody każdego dnia. Sprzęt wyróżnia komfort użytkowania, a także ochrona bakteryjna, wytwarzana za pomocą filtrów. Korzystając z dystrybutorów wody, wspiera się środowisko, poprzez rezygnację zakupu plastikowych butelek z wodą. To sprzęt, który pozwala na obniżenie kosztów zaopatrzenia w wodę, a dodatkowo jest przyjazny dla środowiska. Obsługa takiego urządzenia nie należy do trudnych i każdy poradzi sobie z nią bez najmniejszych problemów. Pojawia się jednak pytanie, czy bezdotykowa obsługa dystrybutora wody jest możliwa? Przekonaj się, jak wygląda obsługa, serwis i czyszczenie tego sprzętu. Zapraszamy do lektury!

Jak wygląda obsługa dystrybutorów wody źródlanej?

Dystrybutory wody to bardzo intuicyjne i proste w obsłudze urządzenia. Dzięki nim można nalać sobie wodę w praktycznie każdej postaci. W zależności od potrzeb możesz otrzymać wodę gorącą, mocno schłodzoną czy też w temperaturze pokojowej. Można wybrać również trzy poziomy nasycenia dwutlenkiem węgla, który pozwala na uzyskanie wody niegazowanej, lekko gazowanej oraz gazowanej. W jaki sposób otrzymać wodę w dowolnej postaci?

Urządzenia, jakimi są dystrybutory wody z przyłączem do sieci, obsługuje bardzo intuicyjnie — za pomocą czterech podświetlanych przycisków, a także ekranu. Dystrybutory są nie tylko wyjątkowo proste w obsłudze, ale wyróżnia je także nowoczesny design. To sprzęt, który prezentuje się elegancko, a przy tym zapewnia smaczną wodę w dowolnej postaci. 

dystrybutor wody bezobsługowy

Czy bezdotykowa obsługa dystrybutora wody jest możliwa?

Nie wszystkie dystrybutory wody obsługuje się przy pomocy podświetlanych przycisków. Yazamco oferuje rozwiązania, które są bezdotykowe, a co za tym idzie, bezpieczne w użytkowaniu. Które urządzenia można obsługiwać bez dotykania panelu sterującego?

Bezdotykowy dystrybutor wody

Selfizz 30/45, to niewielkie, kompaktowe urządzenie nablatowe lub wolnostojące, które jest bardzo wydajne. Posiada ono atrakcyjny, nowoczesny design. Tym, co jednak wyróżnia ten sprzęt, jest bezdotykowa obsługa dystrybutora wody. W jaki sposób w takim razie działa Selfizz 30/45?

Urządzenie zostało wyposażone w czujniki, które reagują z odległości 15 mm. Nie trzeba dotykać przycisków palcem, aby nalać sobie wody w dowolnej postaci. To bezpieczne i higieniczne rozwiązanie w miejscach, w których z dystrybutora korzysta duża liczba osób. 

W tym miejscu warto również wspomnieć o Zip HydroTap Touch-Free Wave. To inteligentne urządzenie, które działa w technologii podczerwieni. Wystarczy zbliżyć rękę do czujnika, a otrzyma się ulubioną wodę w dowolnej postaci. Doskonale sprawdza się w miejscach pracy, w tym biurach, szpitalach czy instytucjach rządowych. 

Jak zachować higienę podczas obsługi dystrybutora?

Bezdotykowa obsługa dystrybutora wody jest możliwa jedynie w przypadku urządzeń wyposażonych w czujniki. Wszystkie pozostałe dystrybutory obsługuje się przy pomocy podświetlanych przycisków. Jak więc zachować higienę podczas korzystania z tego rodzaju urządzeń?

Przed skorzystaniem z dystrybutora warto zdezynfekować ręce, tak, aby pozostawał on czysty i aby nie przenosiły się na niego wirusy i bakterie. Do nalewania wody należy podstawiać wyłącznie czyste naczynie. Warto również zachować odstęp od innych użytkowników.

Jak często czyścić dystrybutor wody?

W miejscach pracy lub placówkach publicznych, z dystrybutorów wody korzystają duże grupy ludzi. Z tego też powodu należy zadbać o regularne czyszczenie dystrybutora. Jak często czyścić dystrybutor?

Codziennie należy opróżniać tackę ociekową, a także czyścić ją pod bieżącą wodą lub w zmywarce, w temperaturze wynoszącej co najmniej 60 stopni Celsjusza. Raz dziennie warto również zdezynfekować dystrybutor, a zwłaszcza w miejscach, które są często dotykane przez użytkowników. Dwa razy do roku można oddać sprzęt do profesjonalnego czyszczenia przez specjalistów.

Jak wygląda serwis dystrybutorów wody?

Jak już zostało wspomniane, dystrybutor wody można oddać do serwisu dwa razy do roku. Podczas serwisowania odbywa się czyszczenie całego systemu, nawet w trudno dostępnych miejscach. Co dokładnie jest robione?

Serwisowanie polega na dezynfekcji całego urządzenia, a także wyczyszczeniu odpływu wody, panelu frontowego, a także tacki i kratki ociekowej. Odbywa się wymiana wkładu filtra. Raz do roku odpłatnie należy wymienić moduł UV-C. Dzięki powyższym pracom sprzęt będzie działał tak, jak należy. 

Bezdotykowa obsługa dystrybutora wody jest wygodna, a także bezpieczna. Urządzenia, z których korzysta się przy pomocy przycisków, nie są jednak mniej higieniczne. Wystarczy zadbać o codzienną dezynfekcję urządzenia, a także przeszkolić użytkowników, jak należy z niego korzystać. 

 
 
 
 
 

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.