Czy kawa w biurze to konieczność?

Eksperci są zgodni – picie kawy w pracy pozytywnie wpływa na produktywność i koncentrację pracowników. Jednak na tym nie kończy się lista zalet serwowania w firmie tego czarnego, aromatycznego napoju. Jeśli zastanawiasz się, czy inwestycja w ekspres do biura jest dobrym posunięciem i jak z kawy stworzyć znak rozpoznawczy Twojego przedsiębiorstwa, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!


Kawa w pracy – dlaczego warto?

Dostęp do świeżej i aromatycznej kawy w miejscu pracy to coś, o co dba dziś coraz większe grono pracodawców. Nie bez przyczyny – zarówno fizjologiczne, jak i psychologiczne aspekty przemawiają za tym, by w trakcie pracy wspomagać się intensywnym espresso, delikatnym cappuccino lub pełnym smaku latte. Zalet picia kawy jest mnóstwo – te najważniejsze znajdziesz poniżej.

  1. Filiżanka „małej czarnej” dzięki zawartej w niej kofeinie pobudza układ nerwowy, co przekłada się na zwiększenie produktywności i kreatywności pracowników.
  2. Regularne picie kawy w pracy pozytywnie wpływa na pamięć.
  3. Wspomaganie się kubkiem napoju z zawrotnością kofeiny pomaga zwalczać uczucie senności.
  4. Wielu osobom kawa pomaga lepiej skoncentrować się na powierzonych im zadaniach.
  5. Jej spożywanie to również sposób na poprawę ogólnej sprawności oraz pobudzenie organizmu.
  6. Wspólnie spędzona przerwa kawowa sprzyja integracji pracowników i poprawia atmosferę w zespole.


Kawa w biurze to benefit nie tylko dla pracownika

Poza wymienionymi tutaj zdrowotnymi i psychologicznymi aspektami przemawiającymi za piciem kawy w pracy warto uwzględnić również zalety wizerunkowe dla firmy. Coraz większa liczba kandydatów przy rekrutacji zwraca uwagę na to, czy przedsiębiorstwo oferuje dostęp do dobrej jakości kawy w biurze. Korzyści są więc obustronne – pracownik otrzymuje atrakcyjny benefit pozapłacowy, zwiększający jego motywację, a firmie łatwiej pozyskać kompetentnego specjalistę na wolne stanowisko.


Jaka kawa do biura?

Jeśli pod wpływem powyższych argumentów zdecydowałeś się na zapewnienie swojemu zespołowi nielimitowanego dostępu do kawy w biurze, zadbaj, by był to produkt wysokiej jakości. Jeżeli w firmie jest już ekspres lub dopiero zamierzasz w niego zainwestować, najlepszym rozwiązaniem będzie kawa ziarnista, którą maszyna zmieli bezpośrednio przed zaparzeniem. Kawa mielona jest rozwiązaniem dla tych przedsiębiorstw, gdzie z racji niewielkiej liczby pracowników lub małej ilości miejsca, nie ma potrzeby inwestowania w dużą, zaawansowaną technologicznie maszynę ze wbudowanym młynkiem.


Ekspres do kawy w biurze – o czym pamiętać?

Warto rozważyć inwestycję w wysokiej klasy sprzęt, który pozwoli pracownikom szybko i bez problemu zaparzyć ich ulubioną kawę. Z tego względu w biurach najlepiej sprawdzają się automatyczne ekspresy do kawy, umożliwiające przygotowanie wybranego napoju jednym przyciskiem. Jeśli zespół jest liczny, postaw na ekspres pozwalający parzyć 2 porcje jednocześnie – pracownicy mniej czasu spędzą w kolejce, która z pewnością ustawi się do nowego, biurowego urządzenia. Ważne, aby pojemnik na ziarna był odpowiednio duży, tak by nie trzeba było co chwilę uzupełniać zapasu kawy. Jednocześnie nie bez znaczenia jest wygląd ekspresu – elegancki, nowoczesny sprzęt z pewnością podniesie prestiż firmy zarówno w oczach pracowników, jak i gości.


Zakup czy wynajem?

Osobną kwestię stanowi sposób finansowania ekspresu do kawy dla biura. Markowy, wydajny produkt to koszt minimum kilku tysięcy złotych. Dobrą wiadomością dla tych przedsiębiorców, którzy nie chcą obciążać budżetu jednorazowym, dużym wydatkiem, jest możliwość wynajmu maszyny. W zamian za stałą, miesięczną opłatę, firma uzyskuje prawo do użytkowania ekspresu oraz dostęp do obsługi serwisowej. Dzięki temu każdy właściciel działalności może zafundować swoim pracownikom benefit w postaci pobudzającej, aromatycznej, pysznej kawy w biurze. Sprawdź naszą ofertę i wynajmij wysokiej klasy sprzęt!

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.