5 powodów, dla których warto mieć ekspres do kawy w biurze

Zaczynasz dzień w biurze od kawy? W takim razie należysz do zdecydowanej większości osób, które nie wyobrażają sobie innego rozpoczęcia pracy. Aromatyczny, gorący napój pozytywnie wpływa na pracowników, podnosząc ich wydajność i poprawiając nastrój. Nic więc dziwnego, że w tak wielu firmach stałym elementem wyposażenia jest dobrej jakości ekspres, z którego korzystać mogą wszyscy pracownicy. Jeśli zastanawiasz się, czy zakup takiej maszyny będzie dobrym rozwiązaniem, przedstawiamy Ci 5 najważniejszych powodów, dla których warto zainwestować w biurowy ekspres do kawy. Sprawdź!


1. Kawa pozytywnie wpływa na pracowników

Delektowanie się smakiem aromatycznego napoju w biurze to jedno, a wzrost produktywności personelu – drugie. Kawa pozwala nie tylko rozluźnić atmosferę w pracy, lecz także pozytywnie wpływa na zwiększenie efektywności pracownika. Jedną zalet kawy w biurze jest redukcja zmęczenia, a jednocześnie poprawa krążenie krwi, dzięki lepszemu dotlenieniu organizmu. Picie kawy obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę lub choroby serca, co przekłada się na rzadsze korzystanie ze zwolnień lekarskich. Co więcej, kofeina pozytywnie wpływa na pamięć i zdolność zapamiętywania, co w niezwykle wymagającej pracy biurowej jest na wagę złota.


2. Picie kawy poprawia nastrój

Jako pracodawca z pewnością chcesz, by atmosfera w Twojej firmie była dobra, ponieważ to od niej w dużej mierze zależą wyniki całego zespołu. Biorąc pod uwagę fakt, iż kawa podnosi poziom dopaminy oraz serotoniny, czyli substancji odpowiadających za poprawę nastroju, powinieneś zainwestować w wysokiej jakości ekspres do kawy do firmy – by jeszcze bardziej zadbać o zadowolenie swojego personelu. Wbrew pozorom, możliwość picia kawy w biurze wcale nie demobilizuje pracowników, ale zwiększa ich wydajność.


3. Jedna maszyna przygotuje różne napoje

Martwisz się, że biurowy ekspres do kawy nie zaspokoi potrzeb wszystkich pracowników, ponieważ jeden z nich pije espresso, drugi preferuje latte, a trzeci nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki cappuccino? Bez obaw – zaletą ekspresu do kawy w biurze jest to, że poradzi sobie z każdym najpopularniejszym rodzajem kawy i zaparzy również aromatyczną herbatę, czekoladę, a nawet zupę.


4. Kawa w biurze sprawia, że personel pracuje uczciwiej

Zaskakujący może być rezultat badań, według których kofeina wzmacnia samokontrolę oraz silną wolę. Amerykański dwutygodnik biznesowy „Fortune” opublikował artykuł, z którego wynika, że osoby przeznaczające zbyt mało czasu na sen mają większą skłonność do zachowań uważanych powszechnie za nieetyczne. Podatność na nieuczciwe czyny zmniejsza się wraz z ilością spożywanej kofeiny, a więc mówiąc wprost: kawa w biurze = uczciwi pracownicy.

5. Biurowy expres do kawy to wizytówka przedsiębiorstwa

Sam sprzęt – nowoczesny i efektowny – oprócz tego, że pozwoli na przygotowanie aromatycznego napoju, może stać się również świetną wizytówką firmy. Smaczna kawa serwowana z biurowego ekspresu kandydatom na pracowników lub biznesowym partnerom z pewnością umocni Twoją pozycję w negocjacjach, będąc jednocześnie ważnym wyrazem profesjonalizmu. Podanie na spotkaniu biznesowym pozbawionego smaku i aromatu naparu, przygotowanego przy użyciu starego dzbanka, negatywnie wpłynie na wizerunek marki. Jeżeli Twoja firma nie przykłada wagi do tak istotnych szczegółów, to czy można zaufać jej przy poważniejszej współpracy?


Ekspres do kawy do firmy – postaw na jakość

Oczywiście, każdy przedsiębiorca lub pracownik z pewnością dopisałby do powyższej listy własne, indywidualne zalety przez które zakup ekspresu do kawy do biura będzie świetnym pomysłem. My zebraliśmy jedynie te najpopularniejsze. Jeśli jednak poszukujesz dodatkowych opinii, możesz omówić kwestię zakupu biurowego ekspresu z personelem – z pewnością dostarczy Ci przekonujących argumentów. A jeśli zastanawiasz się, jaki expres do kawy będzie najlepszy do Twojej firmy – zajrzyj na naszego bloga, skontaktuj się i poznaj bogatą ofertę wydajnych i niedrogich urządzeń dedykowanych zastosowaniom biurowym.

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.