5 Aplikacji przypominających o piciu wody

Systematyczne nawadnianie organizmu to bardzo ważna czynność. Zarówno kobiety, jak i również mężczyźni, powinni dziennie dostarczać swojemu organizmowi spore ilości wody, bo aż około 2-2,5 litrów w ciągu całego dnia. Spożycie takiej porcji wody na raz nie nawadnia organizmu. Z tego też powodu wodę należy dostarczać regularnie, pijąc ten napój małymi łykami, ale jednak często. Gdy w ciągu dnia człowiek jest zajęty różnymi czynnościami, nie pamięta o tym, aby sięgnąć po szklankę z wodą. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem są aplikacje przypominające o piciu wody. Poniżej znajdziesz aż 5 aplikacji, które warto mieć na swoim telefonie, aby skutecznie nawadniać swój organizm każdego dnia. Serdecznie zapraszamy!

Dlaczego warto mieć na swoim telefonie aplikacje przypominające o piciu wody?

Regularne picie wody jest bardzo istotne, w celu nawodnienia organizmu. W ciągłym życiu w biegu nie tak trudno jest zapomnieć o sięgnięciu po wodę, co jest prostą drogą do odwodnienia. Jej niedobór może wpłynąć na negatywne samopoczucie, a w niektórych przypadkach może być nawet niebezpieczne dla życia, a także zdrowia.  Warto więc pamiętać o systematycznym dostarczaniu tego płynu, aby organizm funkcjonował prawidłowo. Dlaczego warto mieć aplikacje na telefon, które przypominają o piciu wody?

Aplikacje, które sygnalizują, że nadszedł już czas na szklankę wody, są doskonałą opcją dla osób, które w ciągu dnia są zajęte, przez co zapominają o nawodnieniu swojego organizmu. Zwykle po uruchomieniu proszę one o najpotrzebniejsze dane, które pomogą w określeniu dziennego zapotrzebowania na wodę oraz ustaleniu godzin, w których aplikacja będzie przypominać o sięgnięciu po wodę. Jest to również świetna opcja do wyrobienia sobie nawyku – po czasie, organizm człowieka sam będzie się upominał o szklankę wody o danej porze, a aplikacja będzie już zbędna!

Co jeszcze można zrobić, aby pamiętać o wodzie?

Aplikacje przypominające o piciu wody to nie wszystko, z czego można skorzystać. Dobrym sposobem na systematyczne nawadnianie organizmu, jest posiadanie szklanki lub butelki z wodą pod ręką.  Niezależnie od tego, czy jest się w domu, w pracy, czy na spacerze, dobrze jest mieć ze sobą napój. Mając go ze sobą, dużo łatwiej będzie po niego sięgnąć.

Warto również wybierać wodę, która w smaku nam odpowiada. Zmineralizowana, gazowana, z kranu – każdy ma napój, który lubi najbardziej. Równie dobra jest woda przefiltrowana z urządzeń, jakimi są dystrybutory wody. Dzięki nim woda jest czysta, a jej smak naprawdę dobry.

Najlepsze aplikacje na telefon, które ułatwiają systematyczne picie wody

Dostępnych jest naprawdę wiele aplikacji na telefon, które przypominają o sięgnięciu po szklankę wody. Są one do siebie dość podobne, przez co niekiedy trudno jest się zdecydować, której z nich używać. Poniżej znajdziesz aż 5 aplikacji, które Cię zainteresują, a po pobraniu na telefon będą stanowiły ogromną pomoc w nawadnianiu organizmu. Ich kolejność jest przypadkowa.

1. Hydro pij wodę

Hydro pij wodę to bardzo interesująca aplikacja, która wyróżnia się ciekawym interfejsem. Można w niej ustawić cel, którym jest dzienne zapotrzebowanie na wodę, a następnie zaznaczać ile jej mililitrów się spożyło. Wszystkie informacje przedstawione są w przejrzysty, graficzny sposób, przez co są jasne, a także interesujące dla użytkownika. To intuicyjna aplikacja na telefon przypominająca o piciu wody, która przypadnie do gustu wszystkim osobom.

2. Pij wodę regularnie – Waterful

Waterful to kolejna aplikacja, która może pochwalić się ciekawą szatą graficzną, a jej motywem przewodnim jest fioletowa ośmiornica.  Na samym początku aplikacja prosi o podanie najpotrzebniejszych informacji, w tym płci czy wagi, a następnie ustala dzienne zapotrzebowanie na wodę, które określane jest jako cel. Aplikacja w ciągu dnia co jakiś czas przypomina o wodzie, natomiast w godzinach nocnych jest wyciszona.

3. Przypomnienie wypij wodę

Przypomnienie wypij wodę to intuicyjna aplikacja o zielonej szacie graficznej, która jest prosta w obsłudze, a także bardzo przejrzysta. Można w niej dodać harmonogram godzin, w których ma ona przypominać o szklance wody. Jej dużą zaletą jest możliwość połączenia ze sportowym zegarkiem, co stanowi duże ułatwienie dla osób, które posiadają takie urządzenie i systematycznie trenują.

4. Waterbalance

Waterbalance to prawdziwe kompendium wiedzy o wodzie! W celu ustalenia dziennego zapotrzebowania konieczne jest podanie swojej płci, wagi, wzrostu, a także godziny pobudki, snu i ćwiczeń. Dużą zaletą aplikacji jest funkcja geolokalizacji, która dodatkowo ma wpływ na dzienną porcję spożywanej wody – określane jest to na podstawie temperatury, która panuje na zewnątrz. Aplikacja przydziela odznaki, które można udostępnić w social mediach. Jest intuicyjna, atrakcyjna i prosta w obsłudze.

5. Waterminder

Waterminder to aplikacja z interesującą szatą graficzną, dzięki czemu aż chce się z niej korzystać. Należy utworzyć profil użytkownika, dzięki któremu określone zostaje dzienne zapotrzebowanie na wodę. Pokazuje ona statystyki, które są pomocne dla użytkownika.

Aplikacje na telefon przypominające o piciu wody potrafią być naprawdę różnorodne, dlatego bez przeszkód każdy znajdzie taką, która przypadnie mu do gustu.

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Jakie będzie przeznaczenie produktu?

Wybierz jedną z poniższy opcji

Zapytaj o produkt

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Skontakuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.

Zamów bezpłatną wycenę

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.